Menu

Hezčí Windows 10: bezplatný nástroj vylepší vyhledávání

27.08.2020 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Hezčí Windows 10: bezplatný nástroj vylepší vyhledávání

Hezčí Windows 10: bezplatný nástroj vylepší vyhledávání | foto: CHIP

Fandové Windows vědí, že v systému je mnoho nedotažeností a polotovarů. Patří k nim i vzhled vyhledávání. Existuje ale bezplatný nástroj, který jeho design vylepší.

Systém Windows 10 není dokonalý, podobně jako všechny jeho předchozí verze. Fandové operačního systému od Microsoftu si jej ale oblíbili především díky bohatým možnostem přizpůsobení, které nabízejí dodatečné bezplatné nástroje. Velký problém z hlediska designu uživatelé měli s nabídkou Start, Microsoft ji nakonec vylepšil. Dokonalé z hlediska grafického zpracování není ani vyhledávání.

I v tomto případě je ale k dispozici řešení. Vyhledávání ve Windows lze vizuálně vylepšit pomocí bezplatného programu BeautySearch, který nabízí různé možnosti nastavení. Nástroj s otevřeným zdrojovým kódem umožní okno vyhledávání přebarvit, upravit jeho tvar nebo jinak uživatelsky přizpůsobit. Pokud nejste s Vyhledáváním spokojeni a raději byste přešli k některé z alternativ, dobrou volbou je nástroj Everything.

Stáhněte si: BeautySearch

beautysearch-logo

BeautySearch 1.2.1

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj nabízí optické vylepšení vyhledávací funkce ve Windows 10.

Stáhněte si

 

Výhody
jednoduchá instalace
vizuálně vylepšuje Windows

BeautySearch: vylepšení Vyhledávání v pár krocích

beautysearch-1

Nástroj dokáže vylepšit i vzhled kontextové nabídky Vyhledávání. Zdroj: GitHub

Program v podstatě jen nainstaluje do systému upravený soubor Java Scriptu, který okamžitě změní vzhled vyhledávací funkce Windows 10. Stačí do počítače stáhnout instalační program a soubor spustit s právy administrátora. V instalačním okně si vyberete změny, které chcete prostřednictvím nástroje provést. Nabízí následující možnosti:

  • nastavení barvy motivu do okna Vyhledávání
  • zobrazení výsledku vyhledávání v tmavém režimu
  • odebrání pozadí z aplikačních ikon UWP
  • přidání stínu do kontextové nabídky
  • zaoblení rohů kontextové nabídky
  • přidání efektu acrylic do kontextové nabídky
  • skrytí ohraničení kontextové nabídky
  • skrytí renderingu tlačítek při přejetí myší

Kliknutím na Reinstall se všechny zaškrtnuté změny provedou. Program funguje s aktualizacemi Windows 10 od května 2020 (verze 2004, 20H1, Build 19041) nebo novější.

Skvělé pro všechny příznivce designu

Pro uživatele Windows 10, kteří svůj systém nejen rádi ladí, ale také vylepšují opticky, je BeautySearch praktickým rozšířením pro funkci Vyhledávání. Nástroj nemá žádný vliv na výkon systému. Líbivé jsou zaoblené rohy kontextové nabídky, i když kontrastují s dlaždicovým vzhledem zbytku systému.

mohlo by vás také zajímat: už žádné okliky ve windows 10 – jednoduchý freeware rozšiřuje dialog "Spustit"

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.