Menu
CHIP Speedtest

Hráči na smartphonech by měli zpozornět: bylo hacknuto 218 milionů účtů

26.12.2019 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Hráči na smartphonech by měli zpozornět: bylo hacknuto 218 milionů účtů

Zynga je jedním z nejznámnějších herních vývojářů aplikací pro smartphony. Nyní bylo zveřejněno, že v září 2019 se firma stala cílem úspěšného útoku hackerů.

Byla ukradena data více než 218 milionům hráčů. Hackerské útoky nejsou žádnou novinkou. Každá velká společnost jim musí čelit pomalu každý den a neustále zvyšovat vlastní bezpečnost, aby útokům zabránila. Ochrana ale není vždy stoprocentní, jak dokazují úspěšné útoky na Facebook, Conrad, Instagram, nebo jak jsme viděli v posledních dnech na případech benešovské nemocnice a OKD. Ani politici nejsou před takovými útoky vždy stoprocentně chráněni.

Není s podivem, že byl znovu zasažen výrobce aplikací. Oblíbené aplikace, potažmo jejich výrobci, jsou také oblíbeným cílem útočníků. Např. WhatsApp, o kterém se v souvislosti s bezpečností často na naší stránce zmiňujeme, musí neustále lepit bezpečnostní záplaty, které by umožňovaly útoky na uživatelská data nebo dokonce chytré telefony uživatelů.

Jaká data byla UKRADENA vývojářské firmě Zynga

gamerswarning

Kyberútoku byla vystavena také hra "Words with Frieds".

Za hackerským útokem na Zyngu je kyberzločinec Gnosticplayers. Podle informací Hacker News ukradl více než 218 milionů účtů hry "Words with Friends". Hacker se zmocnil databáze, která obsahovala data uživatelů systému Android a iOS, kteří hru nainstalovali před 2. zářím 2019.

Při útoku byla ukradena nejen jména a e-mailové adresy. Součástí úniku se staly i registrační ID, telefonické kontakty a Facebook ID (pokud je uživatelé poskytli), nápovědy pro reset hesla a další údaje, související s účty. Podle informací oběti útoku, společnosti Zynga, nebyly součástí úniku platební údaje.

Zynga útok potvrdila 12. září s tím, že došlo ke zcizení přihlašovacích údajů k účtům ve hrách Draw Something a Words with Friends. Bylo už podáno trestní oznámení a probíhá šetření celého incidentu a útočících hackerů.

Účty hráčů jsou chráněny

Zynga také informovala, že podnikla kroky k ochraně hráčských účtů před neplatnými přihlášeními. Kromě toho byla hráčům zaslána individuální oznámení, ve kterých jsou informování o souvisejících opatřeních a jejich důvodech.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.