Menu

HTC One: čtyřjádro v hliníku

20.02.2013 21:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
HTC One: čtyřjádro v hliníku

HTC One: čtyřjádro v hliníku | foto: CHIP

Firma HTC představila nový top model své nabídky, HTC One s 4,7palcovým displejem s Full HD rozlišením, výkonným čtyřjádrovým procesorem a tělem z jednoho kusu broušeného hliníku.

Nový HTC One bude dodáván v černém a stříbrném provedení, ve variantách s 32 nebo 64 GB uživatelské paměti. Nemilým překvapením je absence slotu na microSD karty, další výbava však nenechává nikoho na pochybách, že máme tu čest s opravdovou špičkou.

Displej s plným HD rozlišením nového HTC One má daleko vyšší hustotu bodů než iPhone 5 i většina dalších telefonů nejvyšší třídy. Ve Full HD je možné nahrávat i video, prostřednictvím objektivu s dvouosou optickou stabilizací, který využívá podobnou technologii jako Nokia Lumia 920. Na vysoké rozlišení snímače fotoaparátu se u HTC One sice nehraje, výrobce však slibuje, že každý pixel jeho 4Mpx snímače zachytí až o 300 % více světla než fotoaparáty konkurence. To by mělo znamenat velmi dobré snímky i za špatných světelných podmínek.

Smartphone pohání 4jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz a 2 GB RAM. Vedle Wi-Fi, GPS či NFC se v technologické výbavě telefonu objevuje také infraport, prostřednictvím kterého bude možné ovládat televize či jinou elektroniku. Akumulátor s kapacitou 2 300 mAh by měl telefon udržet v provozu až dva dny. Hmotnost se podařilo udržet na příjemných 143 gramech.

Asi nikoho nepřekvapí, že HTC vsází na operační systém Android, který v HTC One najdeme ve verzi 4.2.1. Nechybí však ani nová generace grafické nadstavby HTC Sense 5, tentokrát rozšířená o úvodní obrazovku BlinkFeed. Ta po vzoru živých dlaždic z Windows Phone zobrazuje aktuální informace z různých zdrojů – například z Facebooku, Twitteru nebo vybraných zpravodajských serverů.

K prvním zákazníkům se HTC One dostane v polovině března, do své nabídky by jej měli zařadit i všichni tři naši mobilní operátoři. Nedotovaná cena patrně nebude nižší než 16 000 Kč.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení