Menu

Hybridní bezdrátový Mesh systém s powerline nezastaví žádná zeď

13.11.2018 10:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Hybridní bezdrátový Mesh systém s powerline nezastaví žádná zeď

Hybridní bezdrátový Mesh systém s powerline nezastaví žádná zeď | foto: CHIP

Hybridní meshový Wi-Fi systém TP-Link Deco P7 podporuje vytváření sítí přes elektrické rozvody v domě, tzv. „powerline“.

Bezdrátová i „powerline“ připojení spolupracují a propojují jednotlivé jednotky Deco, které tak poskytují ještě vyšší rychlost přenosu dat a plné pokrytí bez hluchých míst. Díky tomu lze jednotky rozmístit kdekoli v domě či kanceláři bez ohledu na dosah bezdrátového signálu. Stačí aby byla jednotka připojena v zásuvce a začne šířit Wi-Fi signál pro připojení ostatních zařízení k internetu a lokálním datům. Deco P7 tak dokáže zajistit pokrytí Wi-Fi signálem i ve velmi rozmanitém prostředí, které by se jinak muselo řešit množstvím různých síťový prvků.

Kouzlo kombinace Mesh a Powerline plně ocení uživatelé, kteří by rádi využili výhod meshové Wi-Fi sítě, ale v domě či kanceláři mají problém s šířením bezdrátového signálu, například kvůli konstrukci zdiva nebo kvůli vzdálenosti mezi pokrývanými lokalitami. V takovém případě využijí meshové jednotky k vzájemnému propojení právě elektrické vedení. Tato výhoda se využije i v případě, že se bezdrátový signál šíří bez problému. A to tak, že datové propojení přes elektrickou síť posiluje již navázané bezdrátové připojení, a jednotky tak mezi sebou komunikují až o 60 % vyšší rychlostí.  

Deco P7 pracuje ve dvou bezdrátových pásmech při rychlosti AC1300, konkrétně v pásmu 5 GHz (867 Mbit/s) a v pásmu 2,4 GHz (400 Mbit/s). V elektrických rozvodech pak dosahuje rychlosti AV600 ve standardu HomePlug AV (600 Mbit/s).

Systém je tvořen dvěma jednotkami, které stačí vhodně rozmístit po domě či kanceláři, ale i do vzdálenějších a méně dostupných míst. Lze tak pokrýt prostor od půdy až po garáž v suterénu, umístěnou i pod silnou železo-betonovou podlahou. Nebo také klasický panelový byt s nosnými zdmi a vyztuženou betonovou konstrukcí. Deco přináší snadný způsob pokrytí Wi-Fi signálem pro jakoukoliv domácnost či kancelář. Deco P7 slouží i jako propojovací a řídicí hub pro všechna zařízení, která využívá chytrá domácnost a jiný hub již není potřeba.

Deco používá bezdrátovou technologii 802.11ac, která je třikrát rychlejší než u routerů předchozí generace, a dokáže zajistit plynulé připojení až pro 100 bezdrátových zařízení. Výhodou v domácím, a především firemním prostředí je Wi-Fi roaming, který umožňuje hladký přechod mezi jednotlivými zónami pokrytí. Připojené zařízení, ať telefon či tablet, se postupně připojuje z jedné jednotky na další bez jakéhokoliv zásahu uživatele. S mobilním zařízením tak lze přecházet z kanceláře do kanceláře nebo ze sklepa do obýváku, a není třeba starat se o to, ke kterému přístupovému bodu je zařízení připojeno. Video hovory, filmy z datového úložiště nebo rozdělaná práce zůstane zachována a pokračuje bez přerušení.

Deco P7 s powerline je kompatibilní a podporuje interakce se službou IFTTT. Uživatelé tak mohou využít širokou nabídku chytrých spotřebičů, jako jsou chytré žárovky, zámky, kamery a další podporující zařízení. Deco je také kompatibilní s hlasovým ovládáním Amazon Alexa.

Součástí produktů řady Deco je bezpečnostní balík TP-Link HomeCare, který obsahuje tři hlavní funkce. Antivirus Trend Micro zajišťuje datovou bezpečnost díky aktualizované databázi hrozeb. Obsahovou bezpečnost obstarává účinná rodičovská kontrola, která dokáže omezit čas trávený online a blokovat nevhodný obsah díky specifickým profilům pro každého člena rodiny. A o rychlosti a kvalitu přenosu se stará nastavení Kvality sítě (QoS), které řídí priority zařízení a aplikací, aby fungovaly co nejrychleji, když je třeba.

Nastavení jednotek Deco je také velmi snadné. Uživatel si nainstaluje aplikaci do mobilu, a pak jednoduše postupuje podle pokynů na displeji. Deco se o vše ostatní postará a Wi-Fi síť je nastavená a funkční během chvilky.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení