Menu

IBM je opět patentovým rekordmanem

16.01.2013 15:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
IBM je opět patentovým rekordmanem

IBM je opět patentovým rekordmanem | foto: CHIP

Již dvacet let v řadě podává společnost IBM nejvíce patentových přihlášek k patentovému úřadu USA. V loni to bylo dokonce rekordních 6 478 patentů, v oblastech jako jsou analytické nástroje, zpracování velkých objemů dat, kybernetická bezpečnost, cloudové a mobilní technologie, ale například i sociální sítě.

Patenty na technologie IBM se týkají i konkrétních komerčních oborů, jako jsou doprava, pojišťovnictví, bankovnictví či zdravotnictví. Počet patentů přihlášených IBM v loňském roce je dokonce vyšší, než kolik jich podaly dohromady společnosti Apple, Amazon, HP, EMC, Accenture, Intel, Symantec a Oracle.

Pro výzkumné oddělení IBM pracuje v současné době více než 8 000 vynálezců, pracujících ve 46 státech USA a 35 dalších zemích. V letech 1993 až 2013 přihlásila společnost IBM ve Spojených státech celkem vice než 67 000 patentů.

Na druhém místě v počtu přihlášených patentů se umístil korejský Samsung (5 081 patentů) a první pětku nejplodnějších společností doplňují firmy Canon (3 174 patentů.), Sony (3 032 patentů) a Panasonic (2 769 patentů). Z dalších velkých IT firem se na 6. příčce umístil Microsoft (2 613 patentů) a až daleko za ním Google (21. místo, 1 151 patentů) a Apple (22. místo, 1 136 patentů).

IBM Watson, zdroj: Wikimedia Commons
IBM Watson, zdroj: Wikimedia Commons

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení