Menu

Inovace u Google Pixelu: proč se smartphony mohou odmítat nabíjet

29.07.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Inovace u Google Pixelu: proč se smartphony mohou odmítat nabíjet

Inovace u Google Pixelu: proč se smartphony mohou odmítat nabíjet | foto: Onur Binay/Unsplash

Od nynějška by se uživatelé Google Pixelu mohli divit, proč už se smartphone nenabíjí na 100 %. Důvodem je funkce, která má za určitých podmínek chránit akumulátor zařízení. Dobrou zprávou je, že tuto funkci lze deaktivovat.

Společnost Google uvolnila novou funkci pro smartphony řady Pixel. Ta ale může mezi uživateli rychle vyvolat zmatek. Jak totiž výrobce prozradil na stránce podpory, smartphone Pixel se nyní za určitých podmínek odmítá nabíjet. Tímto způsobem chce Google chránit akumulátor zařízení a prodloužit jeho životnost.

Smartphone Pixel tak může ukončit proces nabíjení na 80 procentech kapacity akumulátoru, a to pokud uživatelé zařízení nabíjejí nepřetržitě déle než čtyři dny. Tento limit platí i v případě, že je smartphone sice krátkou dobu nepřetržitě nabíjen, ale zatížení akumulátoru je vysoké. K tomu může dojít například při hraní her na smartphonu, nebo při sledování videí v režimu celé obrazovky. Zobrazí se také oznámení »Optimalizace stavu akumulátoru«.

Google Pixel: jak omezení deaktivovat

googlepixel

Nová funkce Googlu pro prodloužení životnosti akumulátoru může mnoho uživatelů zmást. Smartphone se ale dá snadno "vyléčit" a bude opět nabíjet na 100 %. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Toto omezování se vyřeší automaticky, pokud neplatí žádná z výše uvedených podmínek. Poté půjde smartphone Pixel normálně nabít na plnou kapacitu akumulátoru. Pokud jste zapomněli zařízení odpojit a stále máte připojený nabíjecí kabel, odpojte jej a restartujte. Poté počkejte asi deset minut a stav omezování by měl zmizet. Poté lze zařízení opět normálně nabíjet.

Nová funkce byla použita pro všechny modely Pixel 3 a novější. I když se výše uvedené scénáře pravděpodobně týkají jen několika uživatelů smartphonů Pixel, téměř nenápadná změna společnosti Google by mohla mezi uživateli vyvolat zmatek.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení