Menu

Instalace Windows 11: bezpečnostní expert varuje před falešnými malwarovými verzemi

14.02.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Instalace Windows 11: bezpečnostní expert varuje před falešnými malwarovými verzemi

Instalace Windows 11: bezpečnostní expert varuje před falešnými malwarovými verzemi | foto: TheDigitalWay/Pixabay

Uživatelé, kteří chtějí upgradovat svůj systém na Windows 11, musejí být opatrní. V současnosti jsou v oběhu falešné instalační programy, které neprovedou upgrade operačního systému, ale namísto toho instalují známý malware.

Kybernetičtí podvodníci se v současné době snaží dostat do počítačů obětí známý malware RedLine Stealer. Používají k tomu manipulaci prostřednictvím falešných instalátorů systému Windows 11. Zjistili to experti z HP a celý problém popisují na webu threatresearch.ext.hp.com v příspěvku "Attackers Disguise RedLine Stealer as a Windows 11 Upgrade".

Manipulátoři podvodně zkopírovali oficiální webové stránky Microsoftu a provozovali je na doméně windows-upgraded.com. Ti, kdo odtud chtěli spustit aktualizaci systému Windows 11, si stáhli pouze soubor, který při spuštění aktivoval download malwaru RedLine Stealer z jiného serveru. Obsah uvedené stránky mezitím zmizel a hrozbu už nepředstavuje.

Falešné instalery Windows 11: jak se chránit

windows11fakeupdate

Microsoft: uživatelé by měli být při upgradu na Windows 11 obezřetní. Takto vypadala stránka, lákající na upgrade Windows 11, hostovaná na Windows-upgraded[.]com. | Zdroj: threatresearch.ext.hp.com

Dá se ale očekávat, že útočníci budou ve svém podvodu pokračovat na nové doméně. Mimochodem, RedLine Stealer je software, který z napadeného systému ukradne veškerá data. Můžou mezi nimi být i přístupové údaje do banky, hesla a informace o platebních kartách. Tyto údaje poté mohou být zneužity.

Zdroj: threatresearch.ext.hp.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení