Menu

Intel představil mikroarchitekturu Broadwell

11.08.2014 23:07 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Intel představil mikroarchitekturu Broadwell

Intel představil mikroarchitekturu Broadwell | foto: CHIP

Firma Intel představila nejnovější mikroarchitekturu Broadwell a detaily jejího 14nm výrobního procesu. Nabídne vyšší výkon a úsporný provoz nových procesorů Core M.

broadwell-package-diagonal-nahled

Společnost Intel zveřejnila detaily své nejnovější architektury, jež je optimalizována pro 14nm výrobní proces. Společně tyto technologie nabídnou vysoký výkon a úsporný provoz, takže mohou posloužit širokému spektru výpočetních úkolů a produktů od infrastruktury cloud computingu přes internet věcí až po osobní a mobilní výpočetní produkty.

Nov procesory umožní vyrábět tenčí a tiché počítače. Architekti a designéři čipů v Intelu dosáhli více než dvojnásobné redukce TDP oproti předchozí generaci procesorů, přičemž dokázali nabídnout podobný výkon a delší provoz na baterii. Intel nabízí první 14nm technologii na světě v sériové výrobě. Využívá transistorů Tri-gate druhé generace (FinFET), které nabízejí špičkový výkon, úsporný provoz, hustotu a náklady na tranzistor.

broadwell-die-vertical-saturated-nahled

První systémy postavené na procesoru Intel Core M se na pultech objeví před Vánoci, přičemž šířeji budou pro výrobce dostupné v prvním pololetí roku 2015. Další výrobky postavené na architektuře Broadwell a výrobní technologii Broadwell budou představeny v následujících měsících.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení