Menu

Intel ukázal na Computexu 14nm CPU

04.06.2014 12:01 | Michal Bareš + Přidat komentář
Intel ukázal na Computexu 14nm CPU

Intel ukázal na Computexu 14nm CPU | foto: CHIP

Intel na letošním Computexu oznámil a zčásti i představil řadu novinek, včetně funkčního 14nm procesoru Core M, který je základem pasivního 2-in-1 PC.

fanless-mobilepc-reference-design-nahled

Intel ukázal na Computexu 14nm CPU

Nová generace 14nm procesorů Intel Broadwell by se na trhu měla objevit ještě letos. První funkční ukázku představil Intel na letošním Computexu a byl jí pasivně chlazený tableotpočítač s 12,5“ displejem, tloušťkou 7,2 mm a hmotností 670 gramů, ke kterému lze připojit oddělitelná klávesnice, a který tak poslouží buď jako tablet, nebo jako notebook. Představený procesor ponese oficiální označení Core M a má být energeticky nejúspornějším procesorem této řady v historii firmy. Většina zařízení, ve kterých bude použit, tak bude moci být chlazena pouze pasivně. Podrobnější informace o výkonu procesoru Intel nezveřejnil, ale měl by být samozřejmě vyšší, než jakým disponují současné Atomy. Kromě 14nm procesorů Intel představil svůj první čtyřjádrový procesor s frekvencí 4 GHz. Patří do řady Core i7 „K“ a díky otevřenému násobiči z něj budou mít radost hlavně overclockeři nebo hráči. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení