Menu

iPad ode dneška multitaskuje

22.11.2010 20:11 | Redakce Chip + Přidat komentář
iPad ode dneška multitaskuje

iPad ode dneška multitaskuje | foto: CHIP

iOS 4.2 sjednocuje možnosti iPadu s iPhony a iPody touch.

Dneškem je na iTunes zdarma zpřístupněn iOS 4.2. Pro majitele iPhone nebo iPod touch přináší spíše mnohá vylepšení drobnější, podstatný je pro tablety iPad. Na ty uvádí multitasking a další vymoženosti, které na iPadu zatím nebyly, ale na iPhone/iPod touch ano. Nový iOS celou řadu sjednocuje.

Multitasking je dostupný jen pro aplikace, které jsou pro něj napsány — které jsou vyvinuty pro iOS 4. Naštěstí je takových aplikací už dost (pro iPhone a iPod touch).

Jinak jsou nejvýraznějšími novinkami AirPlay nebo AirPrint — bezdrátové posílání videa na televizní obrazovku a bezdrátový tisk. Žel obě funkce vyžadují zvláštní podporu od druhého zařízení; většina lidí takové nemá. Na AirPlay potřebujete Apple TV; k tisku potřebujete tiskárnu od HP s vlastností ePrint.

Zajímavá je též služba Find My iPhone (iPod/iPad). Vyžaduje však podporu od operátora. Když si službu nastavíte, můžete ztracené zařízení nalézt přes GPS, přihlásíte‑li se k MobileMe.com. Tak lze zařízení na dálku uzamknout, úplně vymazat osobní obsah, anebo jen zobrazit zprávu na displeji.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení