Menu

iPhone 14: podle informačních úniků se uživatelé mohou těšit na revoluční změny

11.02.2022 09:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone 14: podle informačních úniků se uživatelé mohou těšit na revoluční změny

iPhone 14: podle informačních úniků se uživatelé mohou těšit na revoluční změny | foto: Mateus Campos Felipe/Unsplash

Letos Apple velmi pravděpodobně uvede další verzi uživateli oblíbeného iPhonu. Co můžeme od verze 14 očekávat a na co se už nyní těšit.

V roce 2022 se očekává uvedení iPhonu 14. Ačkoliv se Apple prozatím s informacemi drží zkrátka, o zařízení už koluje spousta informačních úniků. Pokusili jsme se vše shrnout do uceleného přehledu.

iPhone 14: jak to bude s uspořádáním objektivů fotoaparátu

iphone13

Letos očekávaná verze iPhonu by mohla přijít s novým uspořádáním objektivů hlavního fotoaparátu, než jaký známe z modelu iPhone 13. | Zdroj: Howard Bouchevereau/Unsplash

Leden 2022: informátor AppleLab sdílel na Twitteru zajímavý model vzhledu nadcházející generace iPhonu. Na základě uniklých informací byla připravena první vizualizace modulu fotoaparátu. Největší změnou je, že jeho objektivy jsou uspořádány vodorovně podél horní hrany těla zařízení, namísto úhlopříčného či trojúhelníkového seskupení u modelu 13.

Příznivci smartphonů už podobný design znají od společnosti Google a její řady Pixel. Apple se možná inspiroval právě zde.

iphone14-twitter

| Zdroj: Twitter/apple lab (@aaple_lab)

Nová generace iPhonu bez slotu na SIM kartu?

Prosinec 2021: už nějakou dobu se objevují informace, že v některých regionech budou iPhony dodávány bez slotu na SIM kartu. Podle nich Apple tuto výrobní změnu připravuje provést od září 2022. Nyní některé informační zdroje dokonce tvrdí, že tento krok by mohl přijít ještě dříve a platit už pro iPhone 14. Píše o tom například server MacRumors ve svém příspěvku "Apple Allegedly Preparing for iPhones Without SIM Card Slot by September 2022 [Updated]".

Podle těchto informací bude Apple do budoucna spoléhat pouze na eSIM. Uživatelé tak budou moci své telefony registrovat ke službám operátorů bez vkládání fyzických SIM karet. To bude ale možné pouze v zemích a u poskytovatelů, kteří eSIM podporují. Lze tedy předpokládat, že přechod z běžné SIM na eSIM neproběhne v rámci přechodu od jedné generace telefonu na novou.

iPhone 14 s podporou 8K videa a bez výřezu v displeji

Září 2021: informátor Jon Prosser se také zmiňuje o další generaci iPhonu, a to ještě před vydáním verze 13. Podle něj už nebude mít žádný výřez na komponenty v horní hraně displeje. Místo toho bude mít otvor v displeji, hovorově a z anglického označení převzato: průstřel. Ten je vyhrazen pro objektiv předního fotoaparátu. Ostatní výrobci smartphonů už od používání výřezu upustili dávno.

Zasvěcenec Ming-Chi Kuo informace doplňuje podrobnostmi o fotoaparátech. Podle něj dva největší modely umožní nahrávání videa v rozlišení 8K. Kromě toho se používají obrazové senzory, které jsou o něco málo větší než snímače, používané v digitálních zrcadlovkách. Insideři hovoří o 48 Mpx hlavního fotoaparátu smartphonu. Zmiňuje se o tom server MacRumors ve svém příspěvku "Kuo: 2022 iPhones to Feature 48-Megapixel Camera, 8K Video, and 6.1 and 6.7" Sizes With No 5.4" Mini Option".

Verze Mini bude pravděpodobně zrušena

Červenec 2021: podle zasvěcenců se Apple u generace iPhone 14 obejde bez oblíbeného menšího modelu. Podle informací serveru Curved bude verze Mini z výrobní řady vypuštěna. Hovoří se o tom, že Apple chce stále zůstat u čtyř modelů a naopak přidá novou variantu. Jde o iPhone 14 Max. Největší rozdíl pak pravděpodobně bude ve velikosti zařízení:

– iPhone 14,
– iPhone 14 Max,
– iPhone 14 Pro,
– iPhone 14 Pro Max.

Zdroj: MacRumors, Curved 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení