Menu

iPhone13: bude Apple muset odložit termín uvedení?

24.08.2021 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone13: bude Apple muset odložit termín uvedení?

iPhone13: bude Apple muset odložit termín uvedení? | foto: Pexels/Pixabay

Očekávaný model iPhone 13 by mohl narazit na velké problémy ještě před prvním oznámením. V současné době mají dodavatelé nedostatek zaměstnanců. Bude muset být termín oficiálního uvedení kvůli tomu odložen?

Uvedení nové verze iPhonu 13 by mohly provázet potíže. Alespoň to tak vypadá podle zpráv zasvěcených osob. Tvrdí, že dodavatelé komponent pro výrobu chytrého telefonu Apple se v současné době potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Deník China Morning Post (www.scmp.com) ve svém příspěvku s názvem "New hires wanted: Apple suppliers in China scramble for workers ahead of iPhone 13 launch" mimo jiné uvádí, že dodavatelské firmy dokonce nabízejí vysoké bonusy, aby přivedli nové zaměstnance.

Partneři Foxconn a Pegatron mají údajně také problémy sehnat dostatek lidí na výrobu smartphonů. Společnosti podle zpráv nabízejí při nástupu nových zaměstnanců bonus v přepočtu přibližně 35 000 Kč. Stávající zaměstnanci navíc získají finanční odměnu, pokud doporučí nové pracovníky. Noví zaměstnanci však musí při podpisu smlouvy zůstat ve společnosti alespoň 90 dní.

iPhone 13: bude Apple muset termín uvedení očekávané novinky odložit?

Napjaté období zrovna spadlo do termínu, který byl mimo jiné určen i pro finalizace příprav uvedení iPhonu 13. Nové modely Apple už pravidelně představoval vždy na podzim roku a start prodeje se uskutečnil jen o pár týdnů později. Analytici v současné době tvrdí, že Apple plánuje ještě v roce 2021 vyrobit přibližně 130 až 140 milionů smartphonů. Pokud ale budou současné podmínky u dodavatelů pokračovat, může být tento cíl vážně ohrožen.

Odchody zaměstnanců z velkých továren deník China Morning Post vysvětluje nezájmem mladých Číňanů a nedostatkem motivace v důsledku nízkých mezd. Za posledních deset let se průměrná mzda v tamním regionu ztrojnásobila. Mzdy ve společnostech Foxconn a dalších ale zůstaly ve většině případů stejné.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení