Menu

Jak mít doma teplo, ale ušetřit peníze? Vybíráme nejlepší termostatické hlavice na topení

18.10.2022 11:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Jak mít doma teplo, ale ušetřit peníze? Vybíráme nejlepší termostatické hlavice na topení

Jak mít doma teplo, ale ušetřit peníze? Vybíráme nejlepší termostatické hlavice na topení | foto: Netatmo / termo-hlavice press kit

Venku začíná přituhovat. Vypadá to, že podzim se jen přežene a bude tu krutá zima. Ceny energií a vytápění strmě rostou a nikdo se nechce divit tomu, že mu na vyúčtování naskáčou výdaje. Jak tuto situaci řešit? Třeba výběrem vhodné termostatické hlavice.

Právě nákup termo-hlavice na topení vám může ušetřit nějaké ty peníze. Pokud totiž vytápíte způsobem, že otočíte kolečkem u topení, nemáte absolutní kontrolu nad tím, do jaké teploty radiátor vytápí. Většinou to probíhá tak, že topíte, topíte, až je najednou moc velké vedro a tak topení zavřete. Častokrát pak ještě na chvíli otevřete okno, což je jako kdybyste peníze utracené za přetápění radiátorem vyhodili z okna.

Termostatické hlavice na topení

Na pomoc mohou přijít termostatické hlavice. Ty nainstalujete na své klasické topení a nastavíte si na nich teplotu, kterou mají udržovat. V tomto případě je lepší zainvestovat do chytrých termo hlavic, které můžete propojit s mobilem či počítačem a teplotu si upravovat podle denního rozvrhu, nebo klidně i na dálku (třeba si zatopit těsně předtím, než přijdete domů).

Nespornou výhodou hlavic je, že na nich nastavíte teplotu podle stupňů Celsia. Hlavice dá pak pokyn radiátoru topit, ale zastaví jej při dosažení požadované teploty. K mání je hned několik typů, kupříkladu Tesla Smart TV100, která patří k těm jednodušším a, řekněme, méně designovým. Svou službu ale odvede ideálně a stojí necelých 1200 korun včetně daně.

Tesla Smart nebo Netatmo?

Podobný případ je i Immax NEO Smart, která stejně jako Tesla Smart komunikuje přes centrální jednotku ZigBee a nabízí vlastní aplikaci pro ovládání v češtině. Zcela na jinou úroveň – a to ať už fungováním, tak designem – posouvá termo-hlavice firma Netatmo. Jejich hlavice jsou krásně hladké, mají zaoblený digitální displej a umí se propojit s Apple Home Kit, takže je můžete zapojit do vaší chytré domácnosti v rámci Apple ekosystému. Také ale stojí nejvíce, za jednu hlavici si Netatmo řekne o 2400 korun včetně daně.

Zdroj: Netatmo, Tesla Smart, Alza

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Ani zadarmo

  16radiatorů tak že asi dvacet tisíc.Na to ser.u.Děkuji

  Reagovat na komentář

  Vyčerpávající

  článek vskutku informativní a vyčerpávající. Po tom pátem odstavci jsem se úplně děsil, že by mohl následovat ještě další.

  Reagovat na komentář

  Termohlavice

  Fakt kvalitní a vyčerpávající příspěvek…
  :)))

  Reagovat na komentář

  Doufám, že toto je jen začátek článku a zbytek článku si člověk přečte po přihlášení do nějaké placené sekce.
  Pokud je to ovšem celé, tak jen zírám k jaké zoufalosti se Chip dostal.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení