Menu

Jak nahrávat hovory na telefon? Není to nic těžkého, zvládne to každý

27.10.2022 10:05 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Jak nahrávat hovory na telefon? Není to nic těžkého, zvládne to každý

Jak nahrávat hovory na telefon? Není to nic těžkého, zvládne to každý | foto: Hassan OUAJBIR / Unsplash

Pokročilí uživatelé častokrát volají po funkci nahrávání telefonních hovorů v systému Android a iOS. I když tuto funkci možná většinu času nevyužijete, občas vám může přijít k duhu. Jak na iPhonu a telefonu s Androidem nahrávat hovory?

Určitě si dobře vzpomínáte, že když telefonujete s operátorem nebo potřebujete cokoliv jiného řešit s asistentem v call centru, vždy vás upozorňuje: tento hovor se nahrává. Ať už kvůli tomu, aby “byly služby zkvalitněny”, nebo aby na vás měli páku a měli uložené vše, co říkáte. Tak či onak, určitě je to důvod k tomu, abyste i vy takové hovory nahrávali.

Zde je ale důležitá legislativa Evropské unie, konkrétně tzv. GDPR, tedy Obecné nařízení o ochraně osobních údajů. Podle toho nemáte právo nahrávat telefonní hovor s druhou osobou bez jejího souhlasu. A právě z toho důvodu neumí tuto funkci operační systém Android přímo od výrobce, ačkoliv třeba na mobilech v USA ano.

Nahrávání hovorů Android

Nevadí, existuje na to totiž celá řada aplikací, které zaručí podobný zážitek. Na Androidu může nahrávání hovorů obstarat aplikace Nahrávání hovorů - ACR, případně Záznam Hovoru od Appliqato.

Zdaleka největší úspěch má potom Záznamník hovorů od Lucky Mobile Apps (4,1 hvězdy, víc jak 1 milion stažení). Všechny fungují jednoduše, přehledně, uloženou nahrávku umí uložit do paměti telefonu, ale i na paměťovou kartu. 

Aplikace na nahrávání hovorů | Zdroj: Lucky Mobile Apps / Google Play

Aplikace na nahrávání hovorů | Zdroj: Lucky Mobile Apps / Google Play

Nahrávání hovorů iPhone

Také na konkurenčním App Store je celá řada aplikací pro nahrávání hovorů na iPhone. Popularitu má zaručenou oblíbený Recordeon, popřípadě TapeACall. Jenže obě aplikace nabízí jen bezplatný režim na vyzkoušení a pak chtějí zaplatit: Recordeon 9,99 dolaru měsíčně, popřípadě 4,99 dolaru týdně (120 korun týdně), TapeACall potom 9,99 dolaru ročně (245 korun).

Nahrávání hovorů bez aplikací

Co ale dělat, když aplikacím nevěříte – anebo vám vyprší bezplatný přístup a vy nechcete platit? Řešením může být vzít druhý telefon, hovor zapnout na hlasitý odposlech a na druhém mobilu zapnout diktafon.

Stejně dobře by fungoval starý mikrofon, máte-li jej doma ještě z dob, kdy monitory neměly vlastní zabudovaný mikrofon. Vždy byste ale měli myslet na to, že musíte druhé straně oznámit, že hovor nahráváte.

Zdroj: Autorský text, Google Play, App Store

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  jojo - nahrávání

  Příteli, tvoje neznalost tě neopravňuje abys Marketu osočil, že píše blbost.
  Neznám jí, neznám tebe, ale vím, že nemáš dost vědomostí na korektní komentář.
  Marketa naprosto jednoznačně a jednoduše popsala možnost nahrávání hovorů, které nabízí sám Android od verze 6.0.1 výše. Mimochodem tuto možnost využívám sám již několik let a na rozdíl od různých app, které dříve chvilku fungovaly a poté přestaly, nebo byly semeništěm různých virů . Nejedná se zde o app, ale o součást systému Android. Funkce je naprosto spolehlivá pro příchozí i odchozí hovory. Při prvním použití si systém sám vytvoří adresář PhoneRecord sa do něj ukládá nahrané hovory ve formátu *.3gpp . Tento formát se dá změnit na *.mp3, nebo *.wav , ale původní formát má dostatečnou kvalitu a zabírá z těchto souborů v podstatě nejmenší prostor. V případě zájmu mně můžeš kontaktovat na emailu 1087@centrum.cz Rád doplním, co bys nepochopil. Reakce na Jojo:

  Reagovat na komentář

  Nahrávání hovoru iPhone

  Čekal jsem nadějnější řešení než nahrávat hovory druhým telefonem. Celkem zbytečný článek. K ničemu.

  Reagovat na komentář

  Pro Fisera

  Příště radsi ani nic nepiš. To co jsi tu vyblil,krom toho, že nefunguje,je ještě totálna pi***..

  Reagovat na komentář

  Marketo

  Reakce na Markéta : Marketo,jedinu blbost tu pises Ty…

  Reagovat na komentář

  Může se hodit i zákazníkovi

  Možná jste ještě neslyšel o případech, že ze svojí nahrávky jsou schopní „vystříhat“ Vaši odpověď „ano“ na nějakou nevinnou otázku a namontovat ji do „nahrávky“ jako souhlas se smlouvou, o které nemáte ani ponětí. Oni potom mají „důkaz“, že jste se smlouvou souhlasil, Vy nemáte nic. Proto se vlastní záznam může hodit i volanému. Nejlepším řešením proti těmto manýrům by byl zákaz uzavírání smluv po telefonu, zvlášť když jedna strana je znevýhodněna tím, že si nemůže záznam pořídit.

  Reagovat na komentář

  Jouda

  Panebože, Ty Joudo, vyzkoušel sis to vůbec?
  Zase jeden chytrej , kterej píše o tom , co nefunguje.
  Ach jo, za co jste Vy „specialisti“ placený???

  Reagovat na komentář

  Nahrávání hovorů

  Reakce na Ladislav Hruška :
  Zákaznicke servisy a jiná call centra nahrávají hovory z důvodu zkvalitnění služeb a to tím způsobem, že jsou následně zaměstnanci call center hodnocení za to jak byl hovor proveden a to dle metriky dane společnosti. Tedy ano, jedná se v tomto případě o pravdu a Vaše neznalost Vás nutí konspirovat, že je tomu jinak. Jako druhotný důvod je bezpečnost a ochrana kdyby došlo po hovoru k nějakým spekulacím toho co se řešilo. Obě ze stran mají možnost hovor ukončit pokud nesouhlasí s nahráváním. Nechapu tedy podivení nad tím když to někdo udělá. Nicméně na volající straně telefonu sedí obyčejný zaměstnanec co už po nějakých zkušenostech pozná, že je na druhé straně „debil“ a raději mu zavěsí než aby se s ním bavil. Opravdu nejde o to, že by měli říct něco nepatřičného – to co říkají mají dobře podložené. Spíše jde o to, jako kdyby Vás někdo zastavil na ulici s kamerou a chtěl rozhovor – a vy vytáhnete mobil s tím že si ho budete natáčet taky. Protistrana by byla asi negativně překvapená a o Vás by si myslela to co zmíněný operátor. Nejste totiž tak důležitý jak si myslíte a nikoho nezajímáte. Oni jen plní pracovní povinnosti. Nazdar.

  Reagovat na komentář

  Úplný nesmysl

  U androidu stačí zahájit jakýkoli hovor s někým s kým zrovna chcete volat a přímo tam je ikonka pro nahrávání hovorů. Takže absolutně není nutné stahovat nějakou nepotřebnou aplikaci.To co tu píšete jsou úplně nesmysly

  Reagovat na komentář

  nefunkcni aplikace

  Dobrý den redakce,ty aplikace ktere na Android doporucujete jsou na nic Jedna aplikace jede jen na Android 8 a druha nahraje jeden hovor a nic!Nejdrive radne testujte nez neco date do clanku"odkaz"!

  Reagovat na komentář

  Doporucuji vsem ctenarum vyse uvedeneho clanku o nahravani telefonatum se jejim obsahem neridit.
  Google odstranuje podporu nahravani telefonu z androidu jako takovou a vyvojari byli nuceni upravit aplikace tak aby rozhovory NEnahravali: https://support.google.com/…swer/9876714 :

  We’re updating our Accessibility policy to explain that the Accessibility API is not designed for and cannot be requested for remote call audio recording.

  Dalsi zdroje :
  Google : https://www.youtube.com/watch?…
  Vyvojari ACR : https://nllapps.com/android11/

  Reagovat na komentář

  Nahrávání hovorů

  Telefon z jakéhokoli centra začíná:váš hovor je nahráván z důvodu zkvalitnění služeb. Neumím si představit jak nahraný hovor zkvalitnění jakoukoli službu. Já používám toto: moment já si vás připojím pro nahrání a pát vteřin počkám. Pak se ozvu a telefon je z 90% hluchý. A hned vím na čem jsem!

  Reagovat na komentář

  Mě to na redmi 9 nejde nic z uvedeného.
  Slyším jen sebe. Volání přes SIP protokol mi nahrávat jde jak přes ústřednu tak v aplikacích.
  V redmi 9 android 11 mi funguje jen integrované nahrávání které informuje hláškou že se hovor nahrává.

  K legislativě
  Jestliže si hovor nahráváte pro své vlastní soukromé použití, nic nezákonného nečiníte. Jestliže byste ale chtěli hovor jakkoli dál využívat, měli byste mít souhlas druhé strany.13. 5. 2021
  https://m.instory.cz/…-hovoru.html?…

  Rad bych nahrával automaticky všechny hovory. Dřív jsem byl často okolím vydíráný nebo minbylo vyhrožováno nebo jsme používal záznamy které se uplatnili u soudů..
  Myslím si že by měla být snadná možnost nahrávat všechny hovory bez vědomý a v případě jejich nezákonného zveřejnění to postihovat .

  Reagovat na komentář

  EU

  Souhlas. My tady v EU blbneme se vším. Koupil jsem si Samsung M62 určený pro Asii a nahrávání má přímo v menu…

  Reagovat na komentář

  Fakt třída

  Tak kdo to zkusil tím že to nefunguje.
  Tenhle blb ví ale úplný hovno.
  Ja používám telefony xiaomi s EU rom.
  Tam to funguje normálně, jako kdysi. Takže pes je opět zakopany ve zkurvene evropské unii.

  Reagovat na komentář

  Nahrávání hovorů

  Tak už podle nadpisu to musel napsat odborník. Ono je o tomto tématu nespočet témat, diskusí a on to podle článku zvládne každý

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení