Menu

Jak používat telefon, aby vám vydržel co nejdéle funkční

06.07.2022 10:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Jak používat telefon, aby vám vydržel co nejdéle funkční

Jak používat telefon, aby vám vydržel co nejdéle funkční | foto: Jenny Ueberberg / Unsplash

Nákup telefonu většinou provází floskule typu “tak snad mi vydrží alespoň tři roky”. Často záleží na tom, co od telefonu vyžadujete, k čemu ho chcete používat a také jak rychle chcete přístroj měnit za nový (a samozřejmě na vašich finančních možnostech). Jak ale postupovat, aby vám mobil vydržel opravdu co nejdéle?

Čistěte jej a noste pouzdro 

Když se řekne “čistit telefon”, mnoho lidí si ihned vybaví hlavně lesklý displej bez šmouh. To je ale jen část. Kromě ochrany displeje před nečistotami byste měli průběžně čistit také nabíjecí port, případně zdířku na 3,5mm audiojack. Rozhodně nezapomínejte ani na špínu zanesenou v telefonním sluchátku a reproduktorech. Důrazně doporučujeme používat speciální čisticí kartáčky, ne jehlu, párátka a podobné náčiní, které by mohlo zařízení naopak poškodit.

Pokud pak chcete, aby vám mobil vydržel co nejdéle v ideální kondici, nezapomínejte ani na ochranné pouzdro a sklo, nebo alespoň fólii. Všichni víme, že objem telefonu tím nabude a částečně to zkazí design. Sami si ale musíte vybrat, jestli je pro vás důležitější styl, nebo účelnost.

Okamžitá oprava

rozbitý telefon

Pokud se vám telefon rozbije, vyhledejte servis co nejdříve | Zdroj: Ashkan Forouzani / Unsplash

Když už se vám stane, že se vám mobil nějak pokazí, přestane fungovat kamera, rozbije se přední či zadní ochranné sklo, je důležité zjednat opravu co nejdříve. Pokud budete další měsíce nosit telefon s prasknutým sklem, může se stát, že se z původně nedůležitého problému stane problém větší. Myslete i na to, že cena opravy v době zničení je stále výhodnější než nutnost nákupu nového telefonu za půl roku po nehodě.

Průběžně aktualizujte

Ačkoliv se objeví hlasy nesouhlasu, aktualizace jsou důležité. Ano, u starších telefonů mohou omezit plynulost systému, nicméně obměňování bezpečnostních aktualizací je mnohem důležitější. Staré telefony a počítače jsou totiž velmi často terčem útočníků, a to kvůli slabšímu zabezpečení. Pokud tedy disponujete telefonem, který ještě dostává bezpečnostní záplaty, jednoznačně aktualizujte. Pakliže už váš přístroj o podporu přišel, tehdy je na místě uvažovat nad novým.

Zdroj: Techlicious, CNET

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    ano, objeví se hlasy nesouhlasu :-)

    Ještě jsem neviděl telefon zničený útokem nebo viry, i když se to jsitě stát může. Ale už jsem viděl hodně lidí kupovat nový telefon proto, že jim ten starý znefunkčnila aktualizace.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení