Menu

Jak zkrotit velká data?

01.07.2013 08:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Jak zkrotit velká data?

Jak zkrotit velká data? | foto: CHIP

Společnost HP představila nová řešení pro správu a zpracovávání velkoobjemových dat (Big Data), která pomohou organizacím lépe pochopit informace obsažené v různorodých datech a získat jejich podrobné analýzy v reálném čase.

Podle nového výzkumu provedeného na zakázku HP investuje během letošního roku téměř 60 % organizací nejméně desetinu svého rozpočtu do inovací v oblasti velkoobjemových dat. Výzkum rovněž zjistil, že zhruba v každé třetí organizaci byly stávající pokusy o zavedení řešení pro správu a zpracování velkoobjemových dat neúspěšné. Rozšířené portfolio řešení HP nabízí ucelený balík nezbytných nástrojů, které zaručí organizacím úspěšné zavedení IT infrastruktury pro zpracovávání velkoobjemových dat a umožní podnikům mít trvale pod kontrolou rostoucí objem, variabilitu, rychlost i zranitelnost dat.

HP chce maximálně usnadnit organizacím práci s velkoobjemovými daty a využívání informací v nich obsažených, proto nyní představilo řešení HAVEn, platformu pro analýzu velkoobjemových dat. Využívá špičkový analytický software, hardware a služby společnosti HP, které vytvářejí novou generaci IT infrastruktury, připravené na zpracovávání velkoobjemových dat.

Jednotná platforma HP pro analýzu velkoobjemových dat

Platforma HAVEn kombinuje prověřené technologie HP Autonomy, HP Vertica, HP ArcSight a HP Operations Management s klíčovými průmyslovými iniciativami typu Hadoop a nabízí zákazníkům či partnerům:

  • Možnost vyhnout se dodavatelům řešení s uzamčenými platformami a přejít na otevřenou architekturu, která podporuje širokou škálu analytických nástrojů.
  • Chránit investice díky podpoře různorodých virtualizačních technologií.
  • Urychlit ziskovost díky vysoce optimalizovaným hardwarovým řešením.
  • Využít na maximum 100 % informací získaných ze strukturovaných, polostrukturovaných a nestrukturovaných dat prostřednictvím řešení HP, která využívají více než 700 konektorů platformy HAVEn.

HP pomáhá klientům odhalit informace ze skrytých dat

Prvním integrovaným řešením pro analýzy velkých datových objemů, postaveným na platformě HAVEn, je HP Operations Analytics. Poskytuje přehled o všech aspektech provozu IT infrastruktury, díky čemuž mohou organizace pružně upravovat a poskytovat služby na nejvyšší úrovni kvality. Toto řešení umožňuje organizacím efektivně používat, spravovat a analyzovat obrovské proudy provozních dat z různých IT produktů HP, včetně HP ArcSight Logger, HP Business Service Management, a zdrojů třetích stran.

Divize HP Enterprise Services představila HP Actionable Analytics Services – nové služby, které pomohou organizacím lépe vycházet vstříc požadavkům zákazníků a rychleji reagovat na nové tržní příležitosti. Umožňují organizacím provádět podrobné analýzy a získat komplexní přehled o informacích skrytých uvnitř velkoobjemových dat, stejně jako zefektivnit klíčové obchodní procesy, jako jsou např. speciální nabídky pro zákazníky, zadávání veřejných zakázek, podpora dodavatelského řetězce či inventární operace.

HP umožní organizacím zkrotit Big Data

Divize HP Technology Services rozšířila nabídku služeb o Big Data Consulting Practice, jenž pomůže organizacím identifikovat a odstranit překážky, které by mohly komplikovat nasazení řešení pro zpracování a správu velkoobjemových dat. Zajišťuje také optimalizaci výkonu IT infrastruktury pro flexibilní pokrytí požadavků velkoobjemových dat. Nová nabídka obsahuje služby pro tvorbu IT strategií, sestavení optimalizovaných IT infrastruktur, konfiguraci a zajištění systémové infrastruktury, a služby zabezpečení, které umožňují organizacím maximálně přizpůsobit IT infrastrukturu jejich podnikatelským cílům – ve shodě s průmyslovými standardy a vládními nařízeními.

HP rovněž uvedlo dvě další služby pro snazší práci s velkoobjemovými daty:

  • HP Vertica Community Edition – volně stažitelný software, který nabízí stejné funkce jako HP Vertica Analytics Platform Enterprise Edition bez jakýchkoli závazků nebo časových omezení a umožňuje organizacím analyzovat až 1 TB dat před nasazením celopodnikového řešení pro zpracovávání velkoobjemových dat.
  • HP Autonomy Legacy Data Cleanup – řešení pro správu informací, které pomůže zákazníkům analyzovat starší data, snížit náklady a minimalizovat rizika během nasazování nástrojů pro zpracovávání velkoobjemových dat. Díky tomuto řešení mohou organizace snáze přistupovat, porozumět a třídit informace, stejně jako vyřazovat zastaralá a nepotřebná data při zachování veškerých hodnotných informací použitelných pro vývoj dalších aplikací.

Více informací lze najít na webu www.hp.com/go/HPDiscover2013.

 

Zdroj: TZ HP.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení