Menu

Jako vynález z Hvězdných válek: v Americe seká trávník robot s laserem

07.10.2022 16:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Jako vynález z Hvězdných válek: v Americe seká trávník robot s laserem

Jako vynález z Hvězdných válek: v Americe seká trávník robot s laserem | foto: Andres Siimon / Unsplash

Unikátní, možná revoluční, ale zcela učitě extrémně děsivý. To jsou přívlastky vhodné pro vynález, který sestrojil americký youtuber Daniel Riley. Jde o automatickou robotickou sekačku na trávu, která kosí zelená stébla pomocí laseru.

V jednom ze svých posledních videí na platformě YouTube se vynálezce Daniel Riley (vystupuje na kanále rctestflight) rozhodl ukázat, jak nudné a monotónní je sekat trávu klasickou sekačkou. O moc zábavnější mu nepřijde ani zahradní traktůrek nebo robot podobný domácímu vysavači. Jeho ideálním nástrojem k vypořádání se s rostoucí zelení je laser.

Laserová sekačka na trávu

Sestrojil si proto robota, který se otáčí na speciální točně a vysílá 40W laserový paprsek, který skutečně dokáže trávu popálit a tím ji pokosit. Všechny komponenty, kromě laseru – pochopitelně – si youtuber vytiskl na 3D tiskárně. Extrémně bláznivé, ale svým způsobem geniální.

Daniel Riley zároveň upozorňuje, že toto řešení není ani v nejmenším bezpečné. Na videu doslova říká: “Tento laser vám neusekne prst ani nic podobného, ale přímý zásah do oční bulvy, byť jen na nanosekundu, by vás oslepil do konce života.”

| Zdroj: rctestflight / YouTube kanál

Se zařízením se musí zacházet extrémně obezřetně. Daniel upozorňuje, že robot s laserem může být venku (pokud přeje počasí, voděodolný určitě není) libovolně dlouhou dobu, lze jej totiž ovládat dálkově.

Jedinou nevýhodou stroje je jeho slabý výkon a s tím spojená extrémně dlouhá doba, za jakou vykoná požadovanou práci. Totiž, zhruba půl metru čtverečného zatravněné plochy poseká laser za cca 2 hodiny.

Zároveň jde o statický stroj, který se umí pouze otáčet, nikoliv pohybovat. Pravda ale, že kdyby na takovýto laser někdo nainstaloval čtyři robotické nohy, z lákavého sci-fi by byl rázem horor. Nemyslíte?

Zdroj: rctestflight / YouTube kanál, Futurism 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení