Menu

K dispozici je Tor browser pro Android: konečně lze anonymně surfovat i na mobilu

06.11.2020 12:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
K dispozici je Tor browser pro Android: konečně lze anonymně surfovat i na mobilu

K dispozici je Tor browser pro Android: konečně lze anonymně surfovat i na mobilu | foto: Pexels/Negative Space

Anonymně na internetu? Mnoho uživatelů by si to přálo, ale není to úplně snadné. Jedním z dobrých způsobů, jak surfovat bez zanechávání digitálních stop a se skrytou IP adresou, je použít Tor Browser. Už nějaký čas je prohlížeč k dispozici pro Android a nyní v novém vydání také pro smartphony.

Pro uživatele, kteří chtějí i na svém smartphonu s Androidem šifrovat data o připojení, je tu dobrá zpráva. Vývojáři prohlížeče Tor nyní zveřejnili hotovou verzi pro mobilní telefony. Prohlížeč slibuje anonymitu na internetu. Propojení do sítě Tor se provede přímo prostřednictvím aplikace. Komunikace probíhá se sítí Tor, složenou se serverových částí, a teprve poté jde k cílovému serveru. Tím lze skrýt datovou stopu uživatele a ztížit jeho identifikaci. Prohlížeč Tor to dělá automaticky a funguje to i na smartphonu.

V aktuální verzi 10.0.3 čeká na uživatele obrovská změna. Vzhledem k tomu, že Tor Browser vychází z Firefoxu, podílí se i na jeho vývoji. Jako základ pro androidovou aplikaci prohlížeč nyní poprvé používá nový Firefox Daylight. Není tedy k dispozici pouze nové uživatelské rozhraní, ale v Toru lze používat také všechny funkce nového Firefoxu. Vývojáři do nové verze integrovali ale také všechny funkce starého prohlížeče Tor pro Android.

Stáhněte si: prohlížeč Tor pro Android

torandroid-logo

Tor Browser – aplikace pro Android 10.0.3

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná aplikace prohlížeče umožňuje uživatelům bezpečně a anonymně surfovat na internetu prostřednictvím mobilních zařízení.

Stáhněte si

 

Výhody
bezpečné a anonymní připojení prostřednictvím Tor serverů
Nevýhody
pomalejší datová propustnost

 

Android: surfování prostřednictvím prohlížeče Tor

torandroid1

S prohlížečem Tor můžete surfovat internetem anonymně i na zařízeních s Androidem. | Zdroj: Projekt Tor

Po spuštění aplikace prohlížeče Tor na smartphonu s Androidem se připojíte jako uživatel k síti Tor. Pak už můžete začít anonymizační službu využívat. Prohlížeč umí i obcházet blokace v prostředích, kde je internet cenzurován. Jen to stačí zvolit v odpovídající položce nastavení.

Vývojáři uvádějí, že Tor může blokovat sledovače třetích stran a automaticky odstraní všechny soubory cookie v okamžiku, kdy prohlížeč zavřete. Kromě toho jsou údaje o prohlížeči a zařízení včetně IP adresy anonymizovány a chráněny vícevrstvým šifrováním, takže na základě těchto údajů lze uživatele jen těžko identifikovat.

Sufrování na internetu s ochranou soukromí i na zařízení s Androidem

Osobní údaje se stávají v internetovém prostředí stále cennější. Pokud se uživatelé chtějí sbíraní dat bránit, musejí hledat anonymní způsoby, jak se dostat na internet. To často není úplně snadné, a to zejména v oblasti mobilních zařízení. Mnoho funkcí ochrany osobních údajů v prohlížečích je k dispozici pouze pro desktopové platformy. Verze prohlížeče Tor pro Android nabízí vynikající možnost pro snadné používání sítě Tor a anonymizace informací o připojení.

mohlo by vás také zajímat: konec čmuchání ve windows 10 – malý nástroj vypne sledování v systému

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    za bezpečností je v ekosystému utopie. Stejně tak se to dá dělat v ekosystému utopie.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení