Menu
CHIP Speedtest

Kalibrujte světelný senzor

16.08.2019 15:51 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Kalibrujte světelný senzor

Kalibrujte světelný senzor | foto: archiv CHIP.cz

Aktuálně má většina mobilních zařízení světelný senzor, který je navržen tak, aby upravil jas displeje podle měnících se světelných podmínek.

Ne vždy to ale funguje tak hladce. Pokud nejste s jasem displeje spokojeni, napravte to správnou kalibrací této funkce. Odemkněte zařízení a zakryjte senzor jasu prstem. Senzor jasu se obvykle nachází nad displejem vedle reproduktoru. Následně stáhněte dolů lištu s nastavením a vypněte »Automatický jas«, případně tuto možnost najdete v nabídce »Nastavení | Displej | Jas«. Nechte senzor zarytý a nastavte hodnotu »Jas« ručně na minimum. Potom krátce aktivujte »Automatický jas«, případně  »Adaptivní jas« a znovu jej rychle deaktivujte. Pak jděte na místo, kde je dostatek slunečního světla, a odtáhněte prst ze senzoru. Nyní nastavte jas na maximální hodnotu a znovu aktivujte »Automatický jas«. Senzor by pak měl být správně nastaven.
jas-nahled


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.