Menu

Když nechcete Čínu: Nothing Ear 2 jsou sluchátka jako žádná jiná

23.03.2023 15:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Když nechcete Čínu: Nothing Ear 2 jsou sluchátka jako žádná jiná

Když nechcete Čínu: Nothing Ear 2 jsou sluchátka jako žádná jiná | foto: Nothing / Ear 2 press kit

Společnost Nothing uvedla na trh již svůj v pořadí čtvrtý produkt a třetí sluchátka. Jde o nástupce Ear 1. generace, ze kterých si bere vzhled i většinu funkcí. Stojí přitom víc než loňská iterace.

Bezdrátová sluchátka Ear 2 vyrobila britská společnost Nothing, kterou založil čínsko-švédský vizionář Carl Pei. Může tedy jít o zajímavou mimo-čínskou alternativu oproti korejským sluchátkům Samsung/AKG nebo Apple AirPods.

Funkce a výbava bezdrátových sluchátek

Nothing Ear 2 disponují tzv. transparentním designem. To znamená, že dobíjecí krabička je z průhledného plastu a samotné tělo sluchátek je z velké části z tohoto průhledného materiálu. Jde o špuntová sluchátka s nožičkou. Nožička disponuje ještě tlakovým senzorem pro pohodlné ovládání, třeba i v rukavicích.

O zvuk se stará 11,6mm měnič v každém sluchátku. Oproti minulé generaci přináší Ear 2 vylepšení ve zvuku i v aktivním potlačení hluku (ANC). Dosahují toho díky chytrému testu poslechu, který může každý uživatel provést a tím uzpůsobit kvalitu přehrávání přímo svým uším.

| Zdroj: Nothing / YouTube

Z hlediska výdrže slibuje výrobce 4 hodiny poslechu s aktivním potlačením hluku, respektive 6,5 hodiny bez ANC. Nabíjecí pouzdro dodá sluchátkům zároveň ještě 36 hodin poslechu v případě neaktivního odhlučnění, respektive 22,5 hodiny v případě ANC po celou dobu. Celý boxík se nabíjí buď pomocí USB-C, anebo přes bezdrátovou podložku Qi.

Cena a dostupnost Nothing Ear 2

Nothing odstartovalo prodej svých nových sluchátek již včera, tedy v den oficiálního představení. To platí i pro český trh, kde bude k mání jediná varianta – bílá. Od 22. března začal prodej na oficiálních stránkách výrobce, zatímco 28. března se sluchátka začnou prodávat i u známých českých prodejců. Cena byla stanovena na 3699 Kč včetně DPH.

Zdroj: Nothing

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Kodeky

  A to nejpodstatnější? Jaké podporují kodeky.?
  Nic?
  Tak doplním já :
  SBC, AAC, LHDC
  Chybí aptx hlavně ll. Takže se využití omezuje.
  Což buďme upřímní je bolest většiny sluchátek.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení