Menu

Kingston uvádí nové SSD disky

30.05.2013 10:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Kingston uvádí nové SSD disky

Kingston uvádí nové SSD disky | foto: CHIP

Společnost Kingston oznámila uvedení nové řady SSD disků SSDNow KC300 s kapacitou od 60 do 480 GB. Jsou postaveny na řadiči Sandforce SF-2281, podporují SMART a DuraWrite a mají mít nízkou spotřebu.

 

 

 

S ohledem na podporu nástrojů pro správu a sledování stavu a životnosti disku Kingston tyto disky směřuje nejen na koncové zákazníky, ale hlavně na podnikové a firemní využití. Funkce SMART umožňuje sledování opotřebovanosti disku a dokáže vyhodnotit blížící se rizika selhání disku a ztráty dat. Funkce DuraWrite umožňuje díky kompres ukládaných dat snížení počtu zápisových cyklů a prodlužuje tak životnost disku. Ten je navíc vybaven technologií RAISE, která snižuje počet neopravitelných chyb na disku.

Modely v řadě KC300 jsou k dispozici jako samostatné disky nebo jako sady pro upgrade, jež obsahují klonovací software a další příslušenství pro výměnu disku ve stolních počítačích a noteboocích. Vztahuje se na ně tříletá záruka a bezplatná technická podpora.

Modely KC300 mají výšku 7mm a dodávají se s adaptérem pro instalaci do 9,5mm šachet. Podle výrobce dosahují sekvenční rychlosti čtení na úrovni 525 MB/s a zápisu okolo 500 MB/s. V benchmarku PC Mark Vantage opět podle výrobce dosahují v sekci měření výkonu pevného disku skóre 57 000 bodů. V klidovém stavu by disky měly mít spotřeb 0,6 W, při čtení 1,4 W a při zápisu 2,9 W.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení