Menu
CHIP Speedtest

Kladivo Samsungu už pochoduje: Galaxy S11 a Note 11 pravděpodobně nebudou

19.09.2019 07:00 | Jiří Palyza
Kladivo Samsungu už pochoduje: Galaxy S11 a Note 11 pravděpodobně nebudou

Připravuje Samsung velké překvapení? Zprávy od velmi dobře informovaného zdroje. Výrobce v příštím roce plánuje ukončit řady S a Note.

Co to bude pro obě série znamenat? Zpravodaj Evan Blass si za posledních několik let udělal jméno díky svým předpovědím, a to zejména v souvislosti s výrobcem Samsung. Na svém twitterovém účtu předpověděl vývoj, který způsobil docela rozruch. Z "důvěryhodného zdroje" uvedl, že představitelé společnosti Samsung v současnosti diskutují o dalším osudu sérií Galaxy S a Note.

Uniklá zpráva naznačuje, že obě série budou do budoucna sloučeny. A to nejen z hlediska označení.

Samsung: nahradí nový "hybrid" do budoucna řady S a Note?

samsung-tweet

Podle dobře informovaných zdrojů společnost Samsung plánuje sloučení dvou vlajkových lodí Galaxy Note a Galaxy S. Kdo ze zákazníků by si takový vývoj představil?

Jak Blass dále uvádí, nejen že by měla být řada Note zrušena a nahrazena modely Galaxy S. Mnohem pravděpodobněji bude od roku 2020 vytvořena zcela nová řada smartphonů, která by měla kombinovat výhody obou linií sama o sobě.

V této souvislosti se objevila informace, že jako nová vlajková loď bude představen model Galaxy S s podporou S Pen. Také už padl nový pravděpodobný název: nová řada top modelů Samsungu by měla přijít na trh s označením Samsung Galaxy One. Názvy jednotlivých typů společné řady by potom mohly být např. Galaxy One S, Galaxy One S Plus atd. Důsledkem toho je možné, že už se neobjeví smartphony Galaxy Note 11 a Galaxy S11.

Galaxy One: co by to znamenalo pro zákazníky?

Samozřejmě se prozatím jedná o předpovědi. I když Blass se v nich co se týče Samsungu v minulosti nemýlil. Přesto je zde otázka: bylo by pro koncového zákazníka spojení obou modelových řad skutečně pozitivní?

Obě řady Note a S totiž míří na rozdílné cílové skupiny. Pro uživatele řady Note nemá S Pen obvykle velký význam. Naopak díky potřebě jeho uložení do těla zařízení musela být použita menší baterie s nižší kapacitou, snížen výkon fotoaparátu a zvětšila se mezera mezi displejem a hranou těla.

Pokud se obě řady spojí v jednu, zákazníci tak ztratí možnost se rozhodnout, zda je pro ně důležitější S Pen nebo větší výkon. Zejména uživatelé, kteří doposud zůstávali věrní jedné z nich, budou takovou fúzi brát pravděpodobně s nelibostí.

Blass: toto by mohla být budoucnost. Galaxy Fold

galaxy-fold

Pokud bude Galaxy Fold při druhém pokusu stále úspěšný, mohl by být v budoucnu představen jako druhá vlajková řada.

Evan Blass také komentoval telefon s flipem, Samsung Galaxy Fold. Pokud by zařízení mělo na trhu úspěch, mohli bychom nové modely této řady vidět na trhu koncem každého roku.

Nový hybrid vzniklý sloučením Note a S by jako nová vlajková loď Samsungu mohl být představen v první polovině příštího roku a Galaxy Fold by tuto roli mohl převzít v polovině druhé. Podobně, jak tomu bylo doposud s řadami Note a S.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení