Menu

Kolik stojí výměna baterie u nových iPhonů 14?

13.09.2022 14:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Kolik stojí výměna baterie u nových iPhonů 14?

Kolik stojí výměna baterie u nových iPhonů 14? | foto: Apple / iPhone 14 press kit

Když si kupujete nový iPhone, chcete, aby vám dlouho vydržel – jde přece o nákladnou věc. A iPhony skutečně často vydrží v oběhu dlouho, občas se ale přihlásí o výměnu baterie. Kolik stojí tento servisní zákrok u modelů iPhone 14?

O tom, že Apple již zdražoval, jsme informovali. Základní model iPhone 14 vyjde na 26 490 Kč, varianta Plus na 29 990 Kč, model iPhone 14 Pro stojí 33 490 Kč a iPhone 14 Pro Max dokonce 36 990 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH a počítáme u nich se základní 128GB variantou. Kolem a kolem, oproti loňským cenám jde o navýšení o 2 až 3 tisíce korun.

Výměna baterie dražší o tisícovku

Nojo, jenomže Apple zdražoval i co se týče servisních zákroků a oprav mimo záruku. Na českém trhu stála vloni výměna baterie u iPhonu 13/13 Pro něco kolem 2 až 3 tisíc korun, v závislosti na modelu, barvě a paměťové konfiguraci. Server 91mobiles uvádí, že v USA byla vloni obecně vnímaná cena za výměnu baterie 69 dolarů, tedy asi ty 2 tisíce.

Jenomže letos už za takto elementární servisní zákrok zaplatíte o skoro polovinu víc. Server uvádí, že nová cena by se měla pohybovat kolem 99 dolarů, tedy asi 2900 Kč včetně DPH u základního modelu. Sám Apple žádné ceny na svém webu neuvádí, pouze deklaruje, že cena není jasně stanovená a může se měnit v závislosti na servisním středisku, které navštívíte.

Společnost Apple k této záležitosti nevydala žádné oficiální prohlášení, a proto také není jasné, proč ke zvýšení ceny došlo. Pravděpodobně to ale bude mít co do činění s celosvětovou ekonomickou krizí a taktéž s obecným zdražováním nejen služeb a potravin, ale i komponent, což se pravděpodobně dotklo i baterií.

Zdroj: 91mobiles, Apple

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení