Menu

Kompakt s Wi-Fi rozhraním a druhý s velkým rozsahem zoomu

06.08.2013 09:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
Kompakt s Wi-Fi rozhraním a druhý s velkým rozsahem zoomu

Kompakt s Wi-Fi rozhraním a druhý s velkým rozsahem zoomu | foto: CHIP

Společnost Nikon uvedla dva nové kompaktní fotoaparáty řady Coolpix: Nikon Coolpix S6600 s výklopným a otočným LCD displejem, objektivem NIKKOR s 12× zoomem a vestavěným rozhraním Wi-Fi a ergonomicky tvarovaný Nikon Coolpix L620 s rozšířeným rozsahem zoomu a záznamem Full HD videosekvencí.

 

Nový výklopný a otočný displej fotoaparátu Coolpix S6600 usnadňuje pořizování autoportrétů a je konstruován tak, aby napomáhal při tvorbě kompozice snímků a fotografování z nadhledu a podhledu. Přístroj navíc disponuje funkcí „Ovládání gesty“, která umožňuje pořizovat statické snímky a videosekvence a ovládat zoom gesty ruky při nastavení displeje do polohy pro autoportrét.

 

Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 16 miliony pixelů poskytuje v kombinaci s objektivem vybaveným 12× optickým zoomem podle výrobce živé snímky a videosekvence i za špatných světelných podmínek. Tvůrčí možnosti nabízejí Full HD videosekvence se stereofonním zvukem a možností použití optického zoomu, a to zejména v kombinaci s nastavitelným monitorem, který dovoluje sledovat akce z libovolných úhlů. Fotoaparát nabízí množství vestavěných filtrů a efektů. K dispozici je ve čtyřech barevných provedeních (černá, červená, fialová, bílá) a stojí 4990 Kč.

Nikon Coolpix L620  nabízí velký rozsah zoomu (14X) a zajímavý design. Obrazový snímač CMOS má rozlišení 18 milionů pixelů. Ergonomicky tvarovaný a snadno ovladatelný kompakt s 3“ displejem je vhodný pro každého, kdo hledá inteligentní fotoaparát s velkým rozsahem zoomu, kreativními efekty a záznamem Full HD videosekvencí. Pracuje na dvě AA baterie. Pro získání kvalitních snímků v širokém spektru situací je Coolpix L620 vybaven režimem Jednoduché panoráma, redukcí rozmazání snímků, technologií redukce vibrací (VR), automatickým zaostřováním s vyhledáním hlavního objektu a automatickou identifikací fotografovaného objektu, a možností fotografovat stylem „zaměř a stiskni“. Coolpix L620 bude k dispozici v černém a červeném barevném provedení a jeho cena je také 4990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení