Menu

Konec podpory pro staré Androidy: tato zařízení už nebudou mít aktualizace

13.07.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konec podpory pro staré Androidy: tato zařízení už nebudou mít aktualizace

Konec podpory pro staré Androidy: tato zařízení už nebudou mít aktualizace | foto: coreythrace/Foter

Společnost Google brzy ukončí podporu starých verzí systému Android. Kterých zařízení se to týká a proč má v těchto případech smysl přecházet na nová zařízení?

Společnost Google brzy ukončí podporu staré verze systému Android. Podle informací, zveřejněných na blogu pro vývojáře (Android-developers.googleblog.com, "Google Play services discontinuing updates for Jelly Bean (API levels 16, 17 & 18)"), verze systému Android nazvaná "Jelly Bean" dostane poslední záplatu na konci srpna. Poté bude podpora systému definitivně ukončena. Připomínáme, že se jedná o aktualizaci pro služby Google Play. Bezpečnostní aktualizace pro "Jelly Bean" byly ukončeny už dříve.

Není se ale čemu divit. Tato verze Androidu je stará už zhruba devět let. Jakmile společnost Google přestane Služby Play aktualizovat, některé aplikace, které na nich závisí, pravděpodobně nebudou správně fungovat. Google zatím neprozradil, kdy přesně bude poslední záplata pro zmíněnou verzi systému Android vydána.

Konec jedné z verzí Androidu: kterých smartphonů se to týká?

kimovil

Vždy byste se měli ujistit, že váš smartphone podporuje aktuální verzi systému Android. V opačném případě mohou nastat bezpečnostní problémy. | Zdroj: Kimovil.com

Pokud vás nyní zajímá, zda je ohrožen vámi používaný smartphone, odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá. Přímo v zařízení se můžete podívat, jakou verzi používáte.

Pokud se chcete blíže podívat na smartphony, kterých se ukončení podpory týká, podívejte se například na stránku Kimovil.com. Zde si můžete filtrovat zařízení, která mají stále instalovaný systém Jelly Bean 4.1, ale také verze 4.2 (www.kimovil.com/en/list-smartphones-by-operating-system/android-4-2-jelly-bean) nebo 4.3 (www.kimovil.com/en/list-smartphones-by-operating-system/android-4-3-jelly-bean).

Pokud má váš smartphone verzi systému Android nižší než 8.1 a už nejsou k dispozici žádné aktualizace na vyšší verzi, měli byste i přesto zvážit aktualizaci. Verze 8.1 je nejstarší verzí systému Android, kterou společnost Google stále podporuje. U novějších zařízení nehrozí, že by bezpečnostní zranitelnosti zůstaly bez záplat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.