Menu

Konec se spamem a malwarem: odstraňovač adwaru získal update

14.01.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konec se spamem a malwarem: odstraňovač adwaru získal update

Konec se spamem a malwarem: odstraňovač adwaru získal update | foto: Got Credit/Foter.com

Ať už jde o různé nástrojové panely do prohlížeče nebo krádeže přístupových údajů, adware je jednou z nejotravnějších "přidaných hodnot" internetu. Proto je dobré se mu vyhnout a v případě stažení na počítač co nejrychleji zbavit. Dobrým nástrojem pro tento úkol je už delší dobu bezplatný AdwCleaner.

Uživatelé, kteří se aktivně pohybují na internetu, se dříve nebo později setkají s různými typy online hrozeb. Je dobré si dávat pozor na různé manipulativní nabídky, oznámení o výhrách, skryté viry, ale i otravný adware. Stačí jen v rychlosti kliknout na nežádoucí položku a hned se do prohlížeče stáhne a instaluje panel nástrojů a změní se jeho nastavení včetně domovské stránky. Kvůli záludným trikům bývá jeho odstranění časově náročné a vyčerpávající. Pokud se chcete podobným problémům vyhnout, je dobré zkusit například AdwCleaner. Update známého odstraňovače adwaru obsahuje jednu šikovnou funkci.

Ať už máte program instalovaný anebo jste jej právě instalovali, čistící nástroj na první pohled rozpozná parazity a pomůže je odstranit. V aktuální verzi 8.0.9 také rozpozná, zda je nutný restart počítače. Přínosem je, že už nemusí být proveden po každém vyčištění, jako dříve, ale opravdu pouze tehdy, když je to pro ukončení procesu čištění nezbytné.

Stáhněte si: AdwCleaner

adwcleaner-logo

AdwCleaner 8.0.9

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatný nástroj AdwCleaner slibuje odstranění nežádoucího adwaru, nástrojových panelů v prohlížečích a jiného škodlivého softwaru.

Stáhněte si

 

Výhody
rozpozná téměř každý adware
použitelný bez instalace
časté aktualizace
Nevýhody
bez skenování v reálném čase
adwcleaner1

AdwCleaner: praktický nástroj pro odstranění nežádoucího adwaru z počítače. | Zdroj: Malwarebytes/AdwCleaner

Po zásadní revizi program od verze 8 nabízí některé nové funkce. Skončila podpora starých verzí Windows XP a Vista. Zpět je vrácena podpora Firefoxu a postup pro prohlížeče je opět standardizován. Předchozí verze ve svých čistících funkcích podporovaly pouze Chrome.

Po úspěšné instalaci programu můžete spustit detekci výskytu škodlivého softwaru kliknutím na "Scan now". Pro ukončení prohledání systému si můžete v zobrazeném protokolu prohlédnout míru znečištění vašeho počítače. Pokud je analýza vašeho systému pozitivní, kliknutím myší lze nepříjemné parazity přesunout do karantény. Pokud je doporučen, provede se restart. Pak by měl být počítač starých problémů zbaven.

Myslíte si, že má použití malwarových skenerů smysl?

100%
0%
Celkem hlasů: 569

AdwCleaner nenahrazuje antivirový program a ani to nebyl záměr vývojářů. Jeho cílem jej zbavit počítač otravného adwaru, který může ovlivnit funkci prohlížeče, zobrazovat nežádoucí reklamy nebo dělat jiné škodlivé aktivity. Pro komplexní ochranu systému je vhodné použít některý z antivirových programů, které jsou k dispozici i v bezplatných verzích.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení