Menu

Konečně také pro iPhone: Microsoft poskytuje oblíbené aplikace i pro zařízení s iOS

17.02.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konečně také pro iPhone: Microsoft poskytuje oblíbené aplikace i pro zařízení s iOS

Konečně také pro iPhone: Microsoft poskytuje oblíbené aplikace i pro zařízení s iOS | foto: Foter.com

Pro udržení přehledu o každodenním programu mnoho uživatelů pracuje na svých smartphonech s aplikacemi pro organizování schůzek, porad a dalších činností, souvisejících s jejich aktivitami. Microsoft nyní oznámil, že »Microsoft Lists« budou k dispozici i pro iPhony a další zařízení s operačními systémy iOS.

Zejména při práci v domácí anebo vzdálené kanceláři v průběhu protipandemických opatření se vyplatí používat nástroje pro plánování videokonferencí a dalších aktivit, souvisejících s každodenními činnostmi. Microsoft už pro tento účel delší dobu nabízí webovou aplikaci s názvem »Lists«, kterou lze použít k organizaci úkolů a sledování různých procesů, kontaktů a dalších pracovních záležitostí.

Jak Microsoft zveřejnil na svém blogu, aplikace je nyní dostupná i v AppStore pro mobilní telefony iPhone s iOS, a do budoucna se počítá i s jejím rozšířením pro zařízení s platformou Android a iPady.

Video zobrazuje možnosti využití aplikace »Microsoft Lists« pro smartphony s iOS. | Zdroj: Microsoft 365 Community/YouTube

Funkce, které vám pomohou v každodenním pracovním životě

»Microsoft Lists« jsou primárně určeny pro firemní nasazení. Aplikace umožňuje vytvářet seznamy podle vlastních potřeb, například na základě sdílené excelovské tabulky nebo předem připravených šablon. Seznamy lze také využívat jako zdroje dat pro vytváření vlastních pracovních aplikací a sdílet je v týmu.

Pro možnost využívání seznamů je potřeba přístup k databázi Sharepoint a předplatné cloudových služeb Microsoft 365. Aplikace je kromě toho také integrována do hodně používané video konferenční platformy Teams. Aplikace Microsoft Lists je k dispozici zdarma, k jejímu provozu je ale potřeba placené předplatné služby Microsoft 365.

Pro správu seznamu úkolů existují ale i další aplikace, které lze využít:

microsofttodo-logo

Microsoft To Do

CHIP hodnotí Dobrý

Webová aplikace je jednoduchý a tenký plánovač úkolů.

zenkittodo-logo

Zenkit To Do

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí aplikace Zenkit můžete vytvářet a spravovat seznamy úkolů online.

todoist-logo

Todoist

CHIP hodnotí Dobrý

Komplexní nástroj pro vytváření a správu úkolů a projektů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení