Menu

Konference Internet a Technologie 14 se zaměří hlavně na bezpečnost

29.04.2014 14:40 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Konference Internet a Technologie 14 se zaměří hlavně na bezpečnost

Konference Internet a Technologie 14 se zaměří hlavně na bezpečnost | foto: CHIP

Ve čtvrtek 22. května odstartuje v reprezentativním Paspově sálu smíchovského pivovaru v Praze další ročník odborné konference Internet a Technologie. Zájemci v programu dvoudenní akce najdou především prezentace věnované aktuálním tématům spojeným s internetovou bezpečností. 

Konferenci organizuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, ve spolupráci s českým peeringovým uzlem NIX.CZ. Pořadatelé akce dnes zveřejnili kompletní program, registrační formulář a další informace, které zájemci najdou na adrese www.nic.cz/it14. Vstupné na každý konferenční den je 200 korun.

První den již tradiční akce se představí respektovaný odborník na IPv6 a vysokoškolský pedagog Pavel Satrapa s přednáškou o posledních novinkách spojených s nastupujícím internetovým protokolem. Po něm vystoupí Ondřej Filip s prezentací věnovanou aktuálním událostem v organizaci ICANN. Slovo dostanou také zástupci registrátorů ACTIVE 24, Gransy, Websupport a WEDOS s příspěvky k problematice generických TLD či datacenter.

V odpoledním bloku se představí zástupce sdružení NIX.CZ Martin Semrád, který promluví o velice sledovaném projektu Bezpečná VLAN. Současnost a budoucnost Národního centra kybernetické bezpečnosti odprezentuje Vladimír Rohel z NBÚ. Ani tentokrát nebude chybět představení novinek ve službě mojeID a v registračním systému FRED.

Druhý den konference Internet a Technologie 14 otevře blok přednášek zástupců akademického sdružení CESNET a společnosti Red Hat. Ti se budou věnovat především tématům spojeným s DNS a DNSSEC.

Odpoledne bude patřit workshopům. První dvojice prakticky zaměřených přednášek se zaměří na projekty Turris a DNS server Knot DNS. V případě Turrisu budou představeny možnosti konfigurace a využití routeru Turris. Tato část bude zaměřena jak na OpenWrt obecně, tak na případná specifika routeru Turris. Další dvojici workshopů bude tvořit routovací daemon BIRD a jednočipový počítač Teensy.

Bližší informace k programu lze zjistit na internetových stránkách www.nic.cz/it14. Zájemci o účast se mohou registrovat do 12. května pomocí formuláře na konferenčním webu. Počet míst v sále je omezen, proto organizátoři doporučují, aby se zájemci registrovali včas.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení