Menu
CHIP Speedtest

DuckDuckGo: bezpečná alternativa vyhledávání Googlu se těší rekordnímu zájmu

21.10.2019 12:00 | Jiří Palyza
DuckDuckGo: bezpečná alternativa vyhledávání Googlu se těší rekordnímu zájmu

Anonymní alternativu k vyhledávání na webu Google, DuckDuckGo, používá stále více uživatelů. S více než 48 miliony vyhledávání denně se počet návštěvníků za jediný rok téměř zdvojnásobil.

Nyní tvůrci představili některé nové funkce. Prostřednictvím vyhledávače DuckDuckGo lze vyhledávat osoby v současné historii, dotazovat se na významné události a klást dotazy službě vyhledávání.

Společnost DuckDuckGo získala obrovskou popularitu poprvé po skandálu NSA, protože na rozdíl od společnosti Google neukládá žádné IP adresy, nezaznamenává informace o návštěvnících stránek a používá soubory cookie pouze ve velmi omezené míře. Od té doby popularita stále roste: s bezmála 48 miliony vyhledávání denně se nyní DuckDuckGo používá téměř dvakrát častěji, než před rokem. Ve srovnání s Googlem to je ale zanedbatelně málo. Google provede 3,8 milionu vyhledávání. Nikoliv za den, ale za minutu.

duckduckgo-1

DuckDuckGo: přehled počtu dotazů za den.

Přestože DuckDuckGo kromě výsledků vyhledávání částečně zobrazuje i (deaktivovatelnou) reklamu, neprovádí následné sledování jednotlivých uživatelů. Ve výchozím nastavení služba vyhledávání také zabraňuje předávání vyhledávacích dotazů na stránky, které uživatelé navštívili.

Novinky vyhledávače DuckDuckGo

V jednom z příspěvků na blogu DuchDuckGo popisuje některé nové funkce, které by měly mnoho uživatelů potěšit. Jednou z nich je filtr, prostřednictvím kterého mohou uživatelé DuckDuckGo omezit výsledky vyhledávání na výskyty posledního roku. Ve vyhledávači Google je to už delší dobu samozřejmost.

Oblíbený tmavý režim, na který uživatelé Googlu stále čekají, nyní obdržel několik vylepšení a vypadá ještě lépe. Uživatelé z některých zemí se museli přizpůsobit pomalé rychlosti. Provozovatel na výtky ale zareagoval a slibuje výrazný nárůst rychlosti díky novým serverům.

Kvalita výsledků vyhledávání: Google je číslo 1

duckduckgo-2

DuckDuckGo: vyhledávač je volitelně možné přepnout do tmavého režimu.

V přímém srovnání vyhledávačů můžete rychle zjistit, proč je Google tak často používán navzdory všem kritikám: Google nabízí nejlepší výsledky vyhledávání a největší pohodlí. Každý, kdo vyhledává aktuální události, například výsledky Ligy mistrů, dostane na Googlu přehled výsledků jednotlivých zápasů a pole s nejnovějšími zprávami.

Oproti tomu DuckDuckGo nenabízí žádné aktuální informace a místo toho odkazuje na přehledy UEFA nebo jiné sportovní weby. Pokud se dotazujete na plánování trasy, chybí Google Mapy, při vyhledávání obchodů v okolí ve vyhledávači DuckDuckGo chybí zobrazený přehled.

Stáhněte si: DuckDuckGo

DuckDuckGo Privacy Essentials for Firefox 2019.7.19 dobrý
Bezpečný vyhledávač DuckDuckGo nabízí s „DuckDuckGo Essentials“ užitečné rozšíření pro Firefox. stáhněte si
DuckDuckGo pro Chrome 2019.7.19 dobrý
Rychlý přístup pro DuckDuckGo: bezpečné vyhledávání nabízí bezplatné rozšíření pro Google Chrome. stáhněte si
DuckDuckGo Privacy Browser - Android App 5.34.0 dobrý
S bezplatnou alternativou Google DuckDuckGo si můžete zachovat své soukromí při surfování na internetu. stáhněte si

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení