Menu

Garmin Nüvi 42 LM: Levná navigace

07.11.2015 11:10 | Karel Kovar + Přidat komentář
Garmin Nüvi 42 LM: Levná navigace

Garmin Nüvi 42 LM: Levná navigace | foto: CHIP

Potřebujete navigovat po České republice a nemáte příliš peněz nazbyt? Možná pro vás máme překvapivě dobré řešení. 

Od nejlevnější značkové navigace na Českém trhu jsme skutečně nečekali zázraky. Za méně než 1800 korun ale dostanete překvapivě povedenou (byť jednoduchou) navigaci. Z hlediska konstrukce ji nelze moc vytknout – v této cenové relaci jsou logické plasty, ty ale působí bytelným dojmem a tak se nemusíte bát, když vám v autě vypadne z ruky. WQVGA TFT displej je dobře čitelný i na slunci a ve srovnání s konkurencí nabízí překvapivě rychlou odezvu. 

2015-12-garmin1

Přijatelně rychlé je i načtení GPS signálu nebo přepočítání trasy. Výbava pochopitelně odpovídá ceně, takže nečekejte vychytávky typu RDS-TMC nebo Bluetooth. Základem je navigace v pruzích, hlídání rychlosti a přidání bodů zájmu. Líbila se nám také možnost konfigurace hlavní navigační obrazovky. 

 2015-12-garmin2

Kromě klasického zobrazení zbývající vzdálenosti nebo času si zde můžete zobrazit také například nadmořskou výšku. Kdo chce vidět, jak rychle mu cesta ubíhá, může si zapnout i alternativní obrazovku s velkým rychloměrem.

 2015-12-garmin3b 

Drobné výtky jsme měli k ergonomii, kde nám například chyběl rychlejší přístup k ovládání hlasitosti z navigační obrazovky – pokud potřebujete navigaci ztišit, musíte se složitě proklikávat nabídkami. O něco jednodušší by také mohla být aktualizace map, tu ale není potřeba dělat často. Naopak lze očekávat, že vzhledem ke kvalitě map většina uživatelů ani nebudou mít potřebu cokoliv aktualizovat. 

2015-12-garmin4

Samotná konfigurace navigace je vzhledem k menší výbavě snadná – na výběr je jen několik oblastí.

 Po České republice nás Garmin Nüvi několikrát provedl bez nejmenšího zaváhání a na rozdíl od některé konkurence mu nedělala problémy ani čísla popisná. Pokud tedy jezdíte pouze po České republice a od navigace skutečně očekáváte jen navigování, může být pro vás Garmin Nüvi zajímavou volbou.

 

Technická data:

Displej / rozlišení        4,3“ (10,9 cm) / 480 x 272

Funkce:                       asistent jízdních pruhů, 3D zobrazení, doživotní aktualizace CZ map

Výbava:                      GPS, AV vstup, MicroSD slot

Rozměry:                    126 x 78 x19 mm

Obsah balení:              navigace, držák, autonabíječka, USB kabel

Cena                           1 800 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Dotaz

    Jak se dá na navigaci nastavit vyhnutí placeným úsekům tj. dálnic ?

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.