Menu

Gigaset elements safety starter kit: Zabezpečovací systém

24.02.2015 13:19 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Gigaset elements safety starter kit: Zabezpečovací systém

Gigaset elements safety starter kit: Zabezpečovací systém | foto: CHIP

Pod názvem Gigaset elements najdeme celou sadu produktů, zaměřených na zabezpečení bytu či domu, jejichž instalaci, konfiguraci a používání zvládne každý trochu zručnější uživatel. 

Pod názvem Gigaset elements najdeme celou sadu produktů, zaměřených na zabezpečení bytu či domu, jejichž instalaci, konfiguraci a používání zvládne každý trochu zručnější uživatel. My jsme otestovali sadu Gigaset elements safety starter kit a doplňkovou kameru Gigaset elements camera.

giga1-nahled

V krabici se startovací sadou zařízení k zabezpečení domácnosti najdete základnu, která je komunikačním centrem všech připojených senzorů, kamer a dalších zařízení. Tuto základnu je třeba ethernetovým kabelem připojit k internetu a zapojit do elektrické zásuvky. Žádnou další konfiguraci nepotřebuje. Dalším důležitým prvkem je dveřní senzor, detekující násilné otevření vstupních dveří. Senzor pohání baterie a stačí jej připevnit na vstupní dveře. Trojici zařízení v základní sadě doplňuje ještě senzor pohybu, k jehož napájení rovněž slouží velkokapacitní baterie. Součástí sady je i veškerý potřebný montážní materiál a přehledný manuál, jasně popisující doporučený způsob umístění senzorů.

Veškerá konfigurace zabezpečovacího systému se odehrává prostřednictvím mobilní aplikace Gigaset elements, dostupné pro smartphony a tablety s operačními systémy Android a iOS. Zde si nejdříve vytvoříte uživatelský účet s dostatečně bezpečným heslem a následně s pomocí názorného průvodce aktivujete všechny instalované senzory. Dveřní senzor je třeba kalibrovat, k čemuž stačí, podle pokynů aplikace, jendoduše otevřít a zavřít dveře. Aplikace pak bude hlídat funkčnost všech senzorů a rovněž dostupnost aktualizací jejich firmwaru. Ta se následně provádí rovněž prostřednictvím aplikace Gigaset elements. Celý systém lze ovládat i prostřednictvím webového rozhraní na adrese my.gigaset-elements.com.

V aplikaci Gigaset elements máte k dispozici přepínač režimů, kterými lze de/aktivovat senzory podle toho, zdali se právě nacházíte doma, nebo potřebujete ohlídat byt během vaší nepřítomnosti. V nastavení uživatelského režimu si pak můžete například i určit, které senzory budou aktivní i během vaší přítomnosti doma a ohlídat tak třeba děti nebo domácí zvířata. Protokolovány jsou veškeré detekované události a v případě pokusu o vniknutí do vašeho bytu zobrazí aplikace varovné hlášení, popřípadě odešle zprávu na zadaný e-mail. Můžete si nastavit i předvolby telefonních čísel, která pak můžete přímo z aplikace vytočit. Samotná aplikace ale pomoc nezavolá.

Při návrhu zabezpečení vašeho domu se samozřejmě nemusíte spokojit se základní sadou čidel. Dokoupit lze další čidla pohybu (cca 1 300 Kč) a detektory otevření (rozbití) dveří nebo oken (cca 1 500 Kč). Kolem 1 400 Kč stojí hlasitá siréna, která spustí poplach při násilném vniknutí do vašeho bytu. Připojuje se rovnou do elektrické zásuvky.

Vyzkoušeli jsme i další důležitý prvek zabezpečovacího systému – bezdrátovou kameru Gigaset elements camera s nočním viděním a mikrofonem, která přijde zhruba na 4 000 Kč. Kameru je třeba nejdříve připojit k domácí síti kabelem a s pomocí kódu na jejím těle ji aktivovat v aplikaci Gigaset elements. Následně můžete kameru připojit k vaší Wi-Fi síti a odpojit LAN kabel. Kamera snímá obraz v HD rozlišení a může přenášet i zvuk. Pro snímání obrazu ve tmě slouží dva prstence infračervených diod kolem objektivu. Noční režim kamery automaticky aktivuje senzor okolního osvětlení a výrobce slibuje, že v další aktualizaci firmwaru přibude i detekce pohybu. Záběr kamery lze sledovat prostřednictvím aplikace Gigaset elements nebo administračním rozhraní systému na webu. Obraz je čistý, plynulý, ale má výrazné zpoždění.

Produkty z řady Gigaset elements zpřístupňují systém zabezpečení domácnosti všem uživatelům, kteří chtějí ochránit svůj majetek bez vrtání, bourání a natahování svazků kabelů. Se základní sadou ovšem zabezpečíte jen vstupní dveře a dokoupení dalších senzorů celý zabezpečovací systém výrazně prodraží.

 

ZABEZPEČENÍ KOMUNIKACE

DECT ULE, 128bitové AES šifrování

KAMERA

Rozlišení 720p při 30 sn./s, kódování H.264, jednosměrný přenos zvuku, noční vidění, Wi-Fi

rozměry Základny

125 × 138 × 47 mm

ROZMĚRY DVEŘNÍHO SENZORU

55 × 55 × 27 mm

ROZMĚRY DETEKTORU POHYBU

98 × 65 × 33 mm

ROZMĚRY KAMERY

85 × 85 × 30 mm

CENA STARTOVACÍ SADY

cca 5 000 Kč

CENA KAMERY

cca 4 000 Kč

 

CHIP: dobrý (1,5)

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení