Menu
CHIP Speedtest

GoGEN Voyager S501: elektrokolobrnda

29.09.2020 17:00 | Komerční sdělení + Přidat komentář
GoGEN Voyager S501: elektrokolobrnda

GoGEN Voyager S501: elektrokolobrnda | foto: CHIP

Elektřinou poháněné dopravní prostředky jsou stále populárnější, většímu rozvoji této formy individuální dopravy brání poměrně vysoké ceny a krátký dojezd. Situace se ale v tomto směru stále zlepšuje.

Nová elektrokoloběžka Voyager S501 značky GoGEN totiž stojí lehce pod 10 000 Kč a na plně nabitou baterii ujede až 25 km. Samozřejmě záleží na jejím zatížení (koloběžka uveze až 100 kg) a terénu, v praxi tedy počítejte s o něco kratším dojezdem. Koloběžka má však i funkci rekuperace, takže při jízdě z kopce se část energie vrací do baterie. Jet s ní můžete rychlostí až 25 km/h, což je stejně maximální rychlost elektřinou poháněných dopravních prostředků, které smí být ještě považovány za koloběžku, a ne už za skútr. Maximální stoupání, které s ní vyjedete, je asi
15 %, ale těžší pasažéři si budou muset pomáhat odrážením.

Voyager S501 má podobnou konstrukci jako koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter, ale kloub umožňující praktické sklopení řídítek, ze kterých se stane madlo, je řešen jiným, a zdá se že šikovnějším způsobem. Koloběžka má také robustnější stojánek. Sklopená se pak mnohem snadněji ukládá do automobilu, transportuje v MHD a zabere také méně místa při skladování – můžete ji dát například pod stůl nebo pod postel. Hmotnost koloběžky s hliníkovým rámem je 14 kg, takže na delší nošení to není.

Motor s výkonem 250 W je umístěn v předním kole, které má průměr 8,5“. Výrobce zvolil bezdušové pneumatiky označené jako anti-defekt, které jsou tvořené malými vzduchovými kapsami, takže jsou přece jen měkčí než plnogumové. Jízda je sice o něco tvrdší než v případě pneumatik s duší, ale zase se nemusíte obávat defektu. Výměna duše v takto malém kole totiž nebývá zrovna jednoduchá. Rozměr kol dovoluje jízdu i na lepší lesní cestě, nemusíte se omezovat pouze na chodníky a asfalt.

Uprostřed řídítek je zapínací tlačítko a malý panel s informacemi o rychlosti, stavu baterie a zvoleném režimu. Vybrat si můžete mezi sportovní a ekonomickou jízdou. V případě té sportovní počítejte s lepší akcelerací a celkově svižnější jízdou, ale zase s vyšší spotřebou a tím pádem menší výdrží baterie. Spojení s chytrým telefonem chybí. Šikovný je vestavěný tempomat. Pokud několik sekund pojedete konstantní rychlostí, tempomat pak tuto rychlost udržuje a nemusíte mačkat plyn.

4274764

Díky svítící postranním lištám budete lépe viditelní za tmy a horších světelných podmínek. Zdroj: GoGEN

Baterie ukrytá pod stupátkem napájí kromě motoru i přední a zadní LED světlo, které můžete večer zapnout. Svítí pak také efektní postranní lišty pod stupátkem koloběžky, takže budete dobře vidět i za zhoršeného počasí a viditelnosti. Na pravé straně řídítek je brzda, která spouští přední elektronickou a zadní kotoučovou brzdu. Na řídítkách je také konektor pro připojení napájecího adaptéru, který má výkon 63 W. Počítejte tedy s tím, že zcela vybitá koloběžka se bude dobíjet přes šest hodin.

Koloběžka má stupeň krytí IP54, takže se s ní nemusíte bát jezdit ani při drobném dešti. Dá se na ní jezdit jen tak pro radost, ale může se stát i alternativním dopravním prostředkem především pro ty, kdo to nemají daleko do práce, do školy nebo na kroužek, a není to ani příliš do kopce. A nezapotíte se na ní jako na kole. Nebudete muset čekat na městskou dopravu a nasazovat roušku, nebo hledat místo na parkování. Koloběžka je dostupná v černé, červené a bílé barvě.

Technická data: GoGEN Voyager S501

Výkon motoru 250 W
Maximální rychlost 25 km/h
Dojezd až 25 km
Průměr kol 8,5"
Kapacita baterie / Napětí 7,5 Ah / 36 V
Výbava Přední a zadní LED osvětlení, LED diody na bočních stranách, tempomat, voděodolnost IP54
Max. nosnost 100 kg
Hmotnost 14 kg
Rozměry 113 × 44 × 120 cm
Cena 9 990 Kč
CHIP výborný (1,7)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.