Menu
CHIP Speedtest

Klasická nabídka Start pro Windows 10: update pro oblíbený nástroj je ke stažení

19.11.2019 12:45 | Jiří Palyza
Klasická nabídka Start pro Windows 10: update pro oblíbený nástroj je ke stažení

V loňském roce byl vývoj velmi populárního nástroje Classic Shell start menu zastaven. Vývojář Ivo Beltchev projekt ukončil v roce 2017 kvůli nedostatku času a dalším vývojovém směrování Windows 10.

Poté byl projekt udržován komunitou a pokračuje jako open source. Nyní je k dispozici nová aktualizace. Pro mnohé fanoušky klasické nabídky Start systému Windows byla zpráva o zastavení vývoje Ivo Beltchevem smutnou zprávou. Neexistují totiž žádné alternativy. Zdrojový kód nástroje je však volně přístupný a proto komunita projekt převzala a pokračuje s jeho podporou.

Malý program se nyní pravidelně objevuje v nových verzích pod názvem Open Shell. Je přizpůsoben nejnovějším aktualizacím systému Windows. Uživatelé si tak mohou dopřát mnohem jasnější vzhled klasické nabídky Start i v prostředí Windows 10.

Podle vývojářů přináší nejnovější aktualizace následující vylepšení a změny:

  • podpora "tichých" upgradů na pozadí bez zasahování do činnosti uživatele
  • nezavírá nabídky pro určité operace

Opravené chyby:

  • Classic Explorer používá správnou barvu pro zobrazení úplné cesty
  • opravuje chybu mizení zamykacího klíče
openshell-logo
Classic Start Open Shell Menu 4.4.142    
Bezplatný nástroj Windows „Open Shell Menu“ je nástupcem populárního „Classic Shell“. Tento nástroj přináší zpět klasickou nabídku Start do Windows 10.

 

Classic Start: klasická nabídka Start ve Windows 10

openshell1

Classic Start přináší zpět do Windows 10 mnohem štíhlejší a přehlednější klasický vzhled menu Start.

Po instalaci vrátí Classic Start základní menu pod tlačítkem Start její starý dobrý vzhled. Standard nové nabídky Start ve Windows 10 nemusí všem vyhovovat: nabídka se může zdát v porovnání se starými verzemi Windows přetížená a matoucí.

V nabídce Classic Start si můžete vybrat jeden ze starých motivů: nabídku systému Windows 7 nebo původní klasickou nabídku s jedním nebo dvěma sloupci. Kromě toho existuje několik dalších různých vzhledů, a to včetně designu Aero z Windows 7, designu Metro z Windows 8 nebo dokonce Luna z Windows XP. Můžete si také sami rozhodnout, které položky se v nabídce Start mají zobrazit. Tímto způsobem může být menu velmi odlehčeno a plně přizpůsobeno vašemu přání.

Štíhlá nabídka Start s mnoha možnostmi přizpůsobení

Po ukončení vývoje Classic Shell neexistovaly žádné skutečné alternativy pro uživatele, kteří považují nový styl nabídky Start ve Windows 10 za nepřehledný. Vývoje nástroje se naštěstí ujala komunita a ujišťuje, že inovovaný program, nyní nazvaný Classic Start, pracuje s nejnovějšími verzemi Windows 10.

S klasickým vzhledem nabídky Start získáte zpět mnohem štíhlejší a jasnější nabídku se vzhledem ze starších verzí Windows, jako v případech Windows XP nebo 7. Díky mnoha možnostem nastavení si můžete provést přizpůsobení menu vlastním požadavkům.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení