Menu

Masivní poptávka po Houseparty: aplikace pro videochat trumfla Skype a Facetime

23.03.2020 08:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Masivní poptávka po Houseparty: aplikace pro videochat trumfla Skype a Facetime

Masivní poptávka po Houseparty: aplikace pro videochat trumfla Skype a Facetime | foto: CHIP

Aplikace pro videotelefonii jsou v době sociálního odloučení více žádané, než dříve. Houseparty je jednou z nich. Umí ale mnohem více, než klasické aplikace jako Skype a Facetime. Lze s ní společně i hrát hry.

Existuje celá řada služeb a platforem pro video telefonii. Zatímco pro aktivní komunikaci s přáteli, rodinou a příbuznými nejčastěji saháme po Skype nebo FaceTime, aplikace Houseparty funguje na úplně jiném principu. Tato aplikace se na předních místech žebříčku stahování objevila už před několika lety, ale nyní se opět vrací kvůli omezení pohybu z důvodu koronavirové nákazy.

V prostředí Houseparty telefonujete nejen se svými přáteli, ale komunikace se může rozšířit i o jejich přátele. Pokud jeden z vašich kontaktů zahájí konverzaci, vytvoří se virtuální místnost, kterou v aplikaci můžete také vidět. Pak už můžete jednoduše do této místnosti vstoupit a připojit se tak ke skupinové konverzaci. Protože je tato místnost vždy zobrazena všem přátelům vašich přátel, po jejich a vašem připojení se tak velmi rychle může vytvořit pestrá směsice různých lidí, připomínající večírky.

Stáhněte si: Houseparty

houseparty-logo

Houseparty aplikace pro iPhone 1.34.1

CHIP hodnotí Dobrá

S bezplatnou aplikací Houseparty pro iOS můžete na svém iPhonu nebo iPadu realizovat videohovory s mnoha přáteli. Zajímavé je, že často můžete konverzovat s lidmi, které neznáte.

Stáhněte si
houseparty-logo

Houseparty - Aplikace pro Android 1.34

CHIP hodnotí Dobrá

S bezplatnou aplikací pro Android Houseparty můžete uskutečňovat videohovory se všemi svými přáteli současně. Na rozdíl od konvenčních služeb videotelefonie mluvíte také s lidmi, které neznáte.

Stáhněte si
houseparty-logo

Houseparty pro Chrome 0.10.90

CHIP hodnotí Dobrý

S doplňkem Houseparty pro Google Chrome můžete zdarma používat populární videoplatformu pro smartphony také na ploše vašich Windows.

Stáhněte si

Zajímavé mini hry pro ještě více zábavy

houseparty1

Chatování s mnoha různými přáteli, hraní zábavných her a komunikace. To vše umožňuje sociální síťování prostřednictvím Houseparty.

Pokud nechcete jen chatovat, ale také si spolu zahrát, Houseparty to umožňuje. Jednou ze čtyř her, které nabízí, a pravděpodobně i nejznámější, je "Kdo jsem?". To, co většina lidí zná z reálného světa jako hru z nalepovacími poznámkovými lístky na čele, lze také hrát virtuálně v prostředí Houseparty. Hra má naprosto stejný scénář, jako ve skutečnosti. Vaši spoluhráči vidí virtuální lístek se jménem osoby nebo postavy, kterou jste vy. Vašim úkolem je nyní pomocí chytrých otázek zjistit, kdo vlastně jste.

ANKETA: Který z nástrojů pro videochat používáte nejraději?

69%
15%
8%
8%
Celkem hlasů: 13

Součástí Houseparty je také kreslící hra "Quick Draw!". Jeden z účastníků nakreslí v aplikaci objekt, předmět, nebo živou bytost, a všichni ostatní musí uhodnout, co umělecká díla vlastně zobrazují.

Kromě dvou her postavených na rozluštění hádanky, je k dispozici ještě jedna kvízová a jedna karetní hra. První z nich má název Trivia a dotazuje se hráčů na širokou škálu témat. Například obdržíte dotaz týkající se sportu, zeměpisu nebo zábavy.

Čtvrtá hra se jmenuje "Chips and Guac" a jde o karetní hru. Jejím cílem je vaší úlohou kombinovat vtipná slova a pojmenování se zábavnými popisy.

Neomezené možnosti zábavy se spoustou přátel

S trochou kreativity vám Houseparty neklade pro sdílenou formu zábavy téměř žádné limity, např. můžete společně virtuálně povečeřet nebo opékat anebo plánovat a těšit se na příští oslavu narozenin.

I když nejde o faktické setkávání a kontakt přátel v reálném prostoru, Houseparty nabízí skvělou alternativu a i díky spontánnímu setkávání mnoha různých lidí je o něco blíže realitě, než všechny ostatní aplikace.

Mohlo by vás také zajímat: Microsoft i Google darují profi nástroje pro týmovou komunikaci

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení