Menu
CHIP Speedtest

Méně starostí s Windows 10: stop s nevyžádanými updaty

10.10.2019 06:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Méně starostí s Windows 10: stop s nevyžádanými updaty

Aktualizace je nutné provádět. Slibují zabezpečení, stabilitu a nové funkce. Problém je, když obsahují chyby.

Pokud však aktualizace obsahuje chyby, není kompatibilní s instalovaným softwarem nebo je automaticky instalována v nejhorším možném okamžiku, přináší akorát velké starosti. Přestože Microsoft umožnil uživatelům Windows 10 Home prostřednictvím vestavěné funkce aktualizaci pozastavit, blokovat ji nelze. Kromě toho má funkce systému svá omezení, načítá aktualizace na pozadí na pevný disk a instalaci provede později.

Prográmek StopUpdates10, který je momentálně k dispozici ve verzi 3.0, jde přímo ke kořenům problému a kompletně blokuje funkci aktualizace Windows. A to vše bez nutnosti vymazání systémových souborů nebo změny záznamů v registru. Místo toho je zabráněno provádění aktualizačních procesů. Samozřejmě můžete blokátor kdykoliv odejmout. Alternativně lze nástroj použít i k pozastavení aktualizace na určitou dobu. Na rozdíl od funkce Microsoftu to můžete dělat tak často, jak chcete.

StopUpdates10 v3.0.0.100 dobrý
StopUpdates10 vám dává kontrolu nad tím, zda Windows automaticky načítají aktualizace nebo ne. stáhněte si

StopUpdates10: blokace aktualizací Windows jedním kliknutím

su

Aktualizace lze deaktivovat a znovu aktivovat jedním kliknutím.

Po spuštění nástroje StopUpdates10 můžete aktualizace přímo zablokovat kliknutím na tlačítko "Stop Windows Updates!". Pokud se akce provede úspěšně, zobrazí se zpráva "Windows Update is blocked!" a zobrazí se tlačítko "Restore Windows Updates". To vám umožní odblokovat a znovu použít aktualizace.

Můžete také pozastavit aktualizace do určitého data. K tomu máte možnost nastavit, zda se to týká všech aktualizací, velkých aktualizací s novými funkcemi na jaře a na podzim, nebo kumulativních aktualizací každý měsíc. Kalendář není nastaven neomezeně, ale alespoň do roku 2099.

Uživatelé přebírají kontrolu

Pro všechny své uživatele se Windows 10 snaží udržet v aktuálním stavu, což je samozřejmě velmi důležité z hlediska bezpečnosti. Funkce aktualizací ale uživatele příliš vede za ruku.

S pomocí nástroje StopUpdates10 si udržíte kontrolu, můžete funkci aktualizací deaktivovat anebo na určitou dobu pozastavit či nastavit časové období. A bylo by samozřejmě nejlepší, pokud by tato možnost byla zabudována v samotných Windows.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení