Menu

Perfektní ochrana Windows: oblíbený bezpečnostní nástroj s opravou nervující chyby

05.03.2020 20:45 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Perfektní ochrana Windows: oblíbený bezpečnostní nástroj s opravou nervující chyby

Perfektní ochrana Windows: oblíbený bezpečnostní nástroj s opravou nervující chyby | foto: CHIP

Ochranný program Sandboxie, který je u mnoha uživatelů velmi oblíbený, je už nějakou dobu k dispozici zdarma, a to se všemi funkcemi.

V nejnovější aktualizaci 5.33.3 Sophos navíc opravil nepříjemnou chybu. Pokud chcete pro zabezpečení Windows udělat více, rychle sáhnete po Sandboxie. Nástroj používá pro vyšší zabezpečení metodu izolace. Programy a soubory jsou spouštěny v sandboxu čili karanténě, což je oblast izolovaná od zbytku systému. Tím se zabrání tomu, aby byl samotný systém nebo jiné programy změněny případným malwarem. Podobný přístup používá i Microsoft v případě programu Windows Sandbox, ten je ale k dispozici pouze uživatelům verze Windows 10 Pro.

Stáhněte si: Sandboxie

sandboxie

Sandboxie 5.33.3

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatný nástroj Sandboxie umožňuje spouštění aplikací v bezpečném prostředí.

Stáhněte si

Veškeré funkce zdarma

sandboxie1

Sandboxie lze nyní spolu se všemi jeho funkcemi používat zdarma.

Sandboxie je po dlouhá léta velký oblíbenec. V podstatě to ale byl shareware, který mohl být testován jen po dobu 30 dnů. Nástroj běžel i déle, jen s omezenými funkcemi. Pokud jste ale chtěli všechny funkce, museli jste si koupit placenou verzi. Ale to už je nějaký čas historií.

V současné době drží práva na Sandboxie bezpečnostní firma Sophos. Ve svém blogovém příspěvku oznámila, že v dlouhodobém horizontu bude tento nástroj i nadále používat jako software s otevřeným zdrojovým kódem. Aktuální verze programu, Sandboxie 5.33.3, je však freeware a všechny jeho funkce jsou k dispozici zdarma.

Aktualizace opravuje nepříjemnou a nervující chybu, která způsobovala kolaps prohlížeče při stahování.

Stojí za to vyzkoušet

Sandboxie je skvělý bezpečnostní nástroj, který určitě stojí za to otestovat. Už nějakou dobu je dokonce použitelný v plném rozsahu zdarma. Bude také perfektní, pokud zdrojový kód zůstane i nadále volně přístupný. Pak nezbývá než si přát, že to urychlí další vývoj tohoto skvělého nástroje.

Mohlo by vás také zajímat: Update nástroje pro tvorbu bootovacích USB

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení