Menu

QNAP HS-251: Domácí kino

22.05.2015 13:22 | Vojtěch Trousil + Přidat komentář
QNAP HS-251: Domácí kino

QNAP HS-251: Domácí kino | foto: CHIP

Výrobce označuje tento model jako Silent NAS. Díky pasivnímu chlazení je totiž tento domácí server QNAP HS-251 velmi tichý.

qnap-hs-251-nahled

Model QNAP HS-251 se hodí i do obýváku; umožňuje totiž připojit k serveru televizor (kabelem HDMI) a prostřednictvím předinstalované aplikace Kodi přehrávat na obrazovce televizoru multimédia. Kromě full HD videa přenáší rozhraní HDMI také kvalitní zvuk 7.1. Jako dálkový ovladač poslouží aplikace Qremote v chytrém telefonu. Dostatečný výkon zajišťuje 64bitový dvoujádrový procesor Intel Celeron s frekvencí 2,41 GHZ a 1 GB operační paměti. Tento model nabízí dva gigabitové síťové porty. Ve výbavě jsou i dva porty USB 2.0 a dva porty USB 3.0. Kvůli plochému designu serveru jsou disky netradičně umístěny vodorovně, a to v plechových vysouvacích rámečcích, k nimž se dostanete po odejmutí plastového čela. Disky jsou v rámečcích uchyceny pomocí klasických šroubků. Nastavení operačního systému QTS 4.1 je snadné (navíc je kompletně lokalizován do češtiny) a k dispozici je široký výběr aplikací a internetová služba, umožňující vzdálený přístup k serveru.

Tichý provoz potvrdilo i naše měření. Při provozu jsme naměřili hlučnost 0,9 sonu, v klidovém režimu 0,2 sonu a v režimu stand-by je naprosto tichý. Co se týká přenosových rychlostí, server dokáže číst rychlostí 101,5 MB/s a zapisuje rychlostí 64,8 MB/s. Poslouží i jako FTP server, webový, tiskový a záložní server. Drobnou nevýhodou je absence eSATA portu. 

 

Proč koupit: Tento výkonný server se díky designu a tichému provozu hodí i do obývacího pokoje.

PARAMETRY
CENA S DPH 10 390 Kč (bez disků)
POSKYTL ConQuest entertainment, a. s.
INFO www.cqe.cz
KAPACITA max. 12 TB
PROCESOR dvoujádrový Intel Celeron, 2,41 GHz
PAMĚŤ RAM DDR3 – 1 GB
OPERAČNÍ SYSTÉM QTS 4.1
ROZHRANÍ 2× LAN (RJ-45), 2× USB 2.0, 2× USB 3.0, 1× HDMI
SPOTŘEBA ENERGIE (STAND-BY/PROVOZ) 7,7 W / 18,4 W
ROZMĚRY 41 × 302 × 220 mm

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.