Menu

Skvělý správce hesel od NordVPN: nyní k dispozici také pro Windows

11.03.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Skvělý správce hesel od NordVPN: nyní k dispozici také pro Windows

Skvělý správce hesel od NordVPN: nyní k dispozici také pro Windows | foto: CHIP

Nyní, když se služba VPN od poskytovatele NordVPN stala u uživatelů velmi populární, rozšiřují její tvůrci nabídku do dalších oblastí. Správce hesel NordPass byl poprvé uveden na konci listopadu a v současnosti je k dispozici také jako klient Windows.

Po NordVPN a NordLockeru nyní tým expertů, který stál u realizace úspěšné služby NordVPN, uvolnil správce hesel NordPass. Ten byl původně k dispozici jako rozšíření pro Firefox a Chrome, nyní je ale použitelný i na mnoha jiných platformách. Skupina vývojářů, která se zaměřuje především na bezpečnost PC a smartphonů, tak vstupuje do nové oblasti.

Nyní je správce hesel k dispozici i na ostatní platformy. Kromě oficiálního klienta pro Windows také můžete password manager použít na platformách Mac, Linux, Android a iPhone.

Stáhněte si: NordPass

nordpass-logo

NordPass 1.10.0

CHIP hodnotí Dobrý

NordPass je správce hesel od tvůrců úspěšné VPN služby, NordVPN. S klientem Windows máte přístup k heslům přímo z počítače.

Stáhněte si
nordpass-logo

NordPass pro Firefox 2.5.0

CHIP hodnotí Dobrý

Zásuvný modul NordPass pro Firefox přináší rozšíření správce hesel do prohlížeče.

Stáhněte si
nordpass-logo

NordPass pro Chrome 2.5.0

CHIP hodnotí Dobrý

NordPass je správce hesel od tvůrců NordVPN, dostupný také jako rozšíření pro Chrome.

Stáhněte si

Začínáme s programem NordPass

nordpass1

Import hesel se ne vždy povede.

Pokud nestavíte na zelené louce, můžete do NordPass importovat data z mnoha dalších správců hesel. NordPass například podporuje populární prohlížeče Chrome, Opera a Firefox, stejně tak i nejrozšířenější správce hesel, mezi které patří LastPass, 1Password, Dashlane, KeePass nebo BitWarden.

Proces importu ovšem není automatizovaný. Nejprve musíte exportovat soubor CSV ze starého správce hesel, a ten se poté přidá do programu NordPass. To ale nefunguje úplně stoprocentně. Například z programu KeePass převzal NordPass exportem z celkových 96 záznamů pouhých 11 náhodných položek. Seznam uložených položek ke škodě věci nelze třídit abecedně, ale existuje vyhledávání.

Vysoký stupeň zabezpečení

nordpass2

Přístup k sejfu hesel lze chránit dvoufaktorovou autentizací.

Čtěte dále → Přihlášení, zabezpečení a užitečné doplňkové funkce

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení