Menu
CHIP Speedtest

Test: Doro 8040

25.04.2018 12:16 | Radek Kubeš
Test: Doro 8040

Zatím jsme si pod pojmem telefon pro seniory představovali především přístroje s velkými tlačítky a zvýšenou odolností proti pádu na zem

Švédská firma Doro ale myslí i na seniory žijící aktivním internetovým životem a začala na českém trhu nabízet smartphone Doro 8040 s funkcemi zajímavými pro starší lidi. Na první pohled není smartphone ničím výjimečný, snad jen trochu mohutnějším tělem. Na zadní straně vedle objektivu fotoaparátu se ale nachází tlačítko nouzového volání s nastavitelnou funkcí (jeho stisknutím lze například odeslat i zprávu s aktuální polohou) a také hlavní ovládací tlačítka jsou zvětšená a klasicky mechanická – nikoli senzorová, jako u běžných smartphonů. Smartphone pro seniory vy si ale zasloužil i větší vypínač a tlačítka ovládání hlasitosti. Softwarovým základem je Android 7 s nadstavbou výrazně zjednodušující ovládání hlavních funkcí a aplikací smartphonu. Snadno se ale můžete dostat ke klasickému nastavení a samozřejmě také instalovat aplikace z Obchodu Play. Předinstalována je aplikace TeamViewer pro vzdálené ovládání smartphonu z počítače – velmi praktické, když potřebujete na dálku provést změnu nastavení nebo ukázat majiteli smartphponu nějakou funkci. Unikátní je i webový portál, prostřednictvím kterého lze nastavovat hlavní funkce telefonu, ale třeba také zálohovat fotografie z jeho paměti. Doro 8040 funguje svižně a bez záseků a má velmi dlouhou výdrž na akumulátor. Ten lze dobíjet i v dodávané kolébce. Výkon fotoaparátu nijak nevyniká, ale pro prohlížení snímků na HD obrazovce smartphonu bez postačí. Smartphone Doro 8040 je celkově velmi dobrý přístroj pro uživatele s horším zrakem a v rámci jeho účelu mu lze těžko něco zásadního vytknout. Cena je ale opravdu vysoká.

Technická data

Mobilní sítě

GSM/HSPA/LTE

Výbava

Wi-Fi 802.11n, GPS, microUSB, Bluetooth 4.0, 8 + 2 Mpx fotoaparát

Displej (úhlopříčka/rozlišení)

5“ IPS LCD / 720 × 1 280 bodů

CPU/GPU/RAM

MediaTek MT6755 (8× 1,5 GHz) / Mali-T860 / 2 GB

Uživatelská paměť (interní/volná/externí)

16 GB/ 10 GB/-

Operační systém

Android 7.0

Rozměry a hmotnost

71 × 149 × 10 mm, 165 g

Cena

cca 5 500 Kč

 Hodnocení: Dobrý (2,4)


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení