Menu

Test: Klávesnice SPC Gear GK650K Omnis SPG132

02.03.2022 16:46 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Klávesnice SPC Gear GK650K Omnis SPG132

Test: Klávesnice SPC Gear GK650K Omnis SPG132 | foto: Výrobce

Herní klávesnice s perfektní výbavou za rozumnou cenu používá mechanická tlačítka Kailh Red, která zajišťují klávesnici tichý chod s lehkým stiskem a lineárním spínáním.

Na použitých klávesách se píše velmi dobře, během testu jsme zaznamenali jen minimum překlepů, odezva při hraní je velmi dobrá, někomu může k dokonalosti chybět trochu víc jistoty provedeného stisku, dráha spínače je poměrně krátká, jen 3,6 mm, stisk se zaznamená po 1,8 mm. Jiní ale na druhou stranu ocení opravdu lehký a rychlý chod s odporem jen 35 gramů. Podle výrobce mají spínače Kailh Red životnost 80 milionů úhozů a lehkou odolnost vůči vodě (IP52). 

Klávesnice SPC GK650K SPG132 působí robustním a odolným dojmem, přesto bychom si ji s vypnutým barevným podsvícením na stole snadno spletli s kvalitním kancelářským modelem. Decentní zpracování oceňujeme, stejně jako naprosto přirozené klasické rozložení kláves bez zbytečných výstřelků. Nechybí pruh s funkčními klávesami, numerický blok, BackSpace, Enter a Shift jsou dostatečně prostorné. Specialitou je otočné kolečko vpravo nahoře, které v základním nastavení reguluje hlasitost, jinou funkci mu bohužel v dodávaném softwaru přiřadit nelze. Výšku klávesnice lze regulovat ve třech úrovních, dodávaný USB-C kabel s látkovým potahem je odnímatelný a má délku 1,8 m. Součástí dodávky je magneticky připojitelná opěrka zápěstí s tvrdým plastovým povrchem, guma nebo kůže by byly příjemnější, takto se ale lépe udržuje čistota. Stabilita klávesnice na stole je výborná, zespodu je pak umístěn klíč na výměnu tlačítek.

web

SPC Gear GK650K Omnis SPG132, Zdroj: Chip

  

Po stažení a instalaci softwaru (aplikace není podepsaná od Microsoftu, takže je nutné přehlasovat Windows Defender) má uživatel k dispozici 18 barevných profilů a jeden uživatelský, v něm lze adresovat jednotlivé klávesy a každé z nich přiřadit jinou RGB barvu. V nastavení lze samozřejmě upravovat funkci kláves (kromě otočného kolečka) nebo tvořit makra. Nechybí česká diakritika.

 

Technická data

Počet / typ tlačítek 104 / Omnis Kailh Red, mechanické

Životnost tlačítek 80 milionů úhozů

Připojení USB-C

Rozměry / hmotnost 453 x 210 x 45 mm / 1 150 g

Cena 1 999 Kč

CHIP Výborný (1,3)

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení