Menu
CHIP Speedtest

Test: LAMAX Beat Blaze B1

07.01.2017 09:06 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Test: LAMAX Beat Blaze B1

Bluetooth sluchátka LAMAX Beat Blaze B1 mají pevný hlavový most, na jehož koncích jsou na jednoduché sklápěcí konstrukci připevněny uzavřené mušle skrývající 40mm měniče.

Na pravé mušli je umístěn ovladač hlasitosti a přehrávání skladeb přes Bluetooth, stejně jako 3,5 mm jack pro připojení sluchátek ke zdroji zvuku kabelem, když dojde energie ve vestavěném 250mAh akumulátoru. Ten se dobíjí prostřednictvím microUSB portu a vystačí zhruba na 8 hodin přehrávání hudby přes Bluetooth se střední hlasitostí. Díky vestavěnému mikrofonu lze sluchátka použít i jako handsfree k telefonu. Sluchátka LAMAX Beat Blaze B1 jsou celkem lehká a mají měkké, koženkou pokryté náušníky. Dobře sedí na hlavě, ale mají opravdu velký a při delším nošení až nepříjemný přítlak, který nelze nijak regulovat. Hlavový most slouží jako silná pružina a sluchátka vám z hlavy jen tak nespadnou. Použitý povrchový materiál hlavového mostu i mušlí je příjemný na dotyk, ale jeho velkým nepřítelem jsou otisky prstů či jakákoli mastnota, se kterou se třeba v batohu mohou sluchátka snadno setkat. Pro uložení při přenášení ale v balení sluchátek najdete látkový pytlík. Bluetooth sluchátek má dosah kolem 10 metrů a přiložený kabel, který je dostatečně silný, aby se jen tak nezamotal, bez problému dosáhne od smartphonu v kapse ke sluchátkům na hlavě. Zvuk sluchátek není překvapivý, ale na danou, prakticky nejnižší cenovou kategorii Bluetooth sluchátek jej můžeme označit za lehce nadprůměrný. Výrazná basová složka uspokojí především posluchače taneční hudby, výšky jsou hodně ořezané a klasiku na těchto sluchátkách asi nikdo poslouchat nebude.

TECHNICKÁ DATA

Výbava

Bluetooth, mikrofon, ovládání hlasitosti a přehrávání

Konstrukce

supraaurální, uzavřená

Frekvenční rozsah a impedance

20–20 000 Hz, 32 ohmů

Hmotnost

120 g

Cena

cca 1 200 Kč


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení