Menu

Test: Mio Spirit 5400 LM

20.10.2015 18:59 | Karel Kovar + Přidat komentář
Test: Mio Spirit 5400 LM

Test: Mio Spirit 5400 LM | foto: CHIP

Jaká může být navigace za necelé dvě tisícikoruny?  Tuto otázku jsme si kladli, když jsme se s lehkým despektem pouštěli do testu jedné z nejlevnějších navigací na trhu. 

A odpověď vám prozradíme hned v úvodu: překvapivě dobrá. Je samozřejmé, že od zařízení v této cenové relaci nemůžete čekat v konstrukci čekat magnezium nebo hliník, ale i dodávaná plastová varianta vypadá jako dostatečně odolná. Žádné výtky jsme také neměli k ovládání, které je přehledné a srozumitelné – jen musíte počítat, že vzhledem k  velikosti dotykového displeje budou některá tlačítka poněkud menší. Příjemně nás ale překvapilo, že ve srovnání s větším a dražším bráškou (Spirit 6970 – test v Chipu 10/2015) je zde mnohem lepší odezva dotykového displeje a levnější navigace překvapivě ani neměla problémy se hledáním přesných adres (respektive čísel popisných). Líbilo se nám, že si na rozdíl od některých konkurenčních navigací můžete na úvodní obrazovce nechat zobrazit celou řadu informací – například očekávaný čas příjezdu, vzdálenost do cíle nebo dobu jízdy…

 2015-11-navi-mio1

Poměrně bohatá je i nabídka funkcí – pochopitelně zde nechybí hlasová navigace, asistent jízdy v pruzích nebo databáze radarů, příjemně nás ale překvapily funkce „parkovací asistent“ a nebo „plánovač výletů“. Prvně jmenovaná funkce vám nepomůže s parkováním do garáže, ale rychle najde nejbližší parkoviště. To ocení především ti, kdo rádi jezdí na výlety, nebo na pracovní cesty. Plánovač výletů umožňuje na počítači z pohodlí domova vybrat trasu výletu i s možností několika zastávek. Bez chyby je i ergonomie, na jedno kliknutí z navigační obrazovky nabízí možnost změny hlasitosti, nebo přidání zastávky.

 2015-11-navi-mio2

 Pokud jezdíte především po naši republice a hledáte levnou navigaci, která vás bezpečně dovede do cíle, je pro vás Mio Spirit 5400 tou pravou volbou.

 

Technická data:

Displej /rozlišení         4,3“ (10,9 cm) / 480×272

Funkce:                       databáze radarů, parkovací asistent, doživotní aktualizace CZ map

Výbava:                      GPS, AV vstup, MicroSD slot

Rozměry:                    120x80x13 mm

Obsah balení:              navigace, DVD, držák, autonabíječka

Cena                           1 900 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Instalace

    Zakoupila jsem navigaci mio 5400 a ted zjišťují. .jak ji zprovoznit..musím ještě podle návodu dokoupit mapy..pak mi přijde klíč. .který někam žádám..ale v žádné recenzi jsme nic nečetli.děkuji za odpověď. .nebo je toto dvd?

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení