Menu
CHIP Speedtest

Test: Sony Bravia KD-55AG9

27.08.2019 16:54 | Michal Bareš
Test: Sony Bravia KD-55AG9

Luxusní 55” OLED televizor s téměř bezrámečkovou obrazovkou nabízí vynikající obraz a zvuk i skvělou výbavu, ovšem pořizovací cena je vysoká.

55” obrazovku pokrývá skleněný  povrch bez rušivých rámečků, tlačítek nebo výdechů reproduktoru. Absence viditelných reproduktorů je ale v tomto případě spíše výhodou, protože televizor pro ozvučení využívá celou plochu obrazovky. Nevšední technologie funguje výborně a Bravia KD-55AG9 si zaslouží nejvyšší hodnocení kvality zvuku ze všech doposud testovaných televizorů. 

Firma Sony ve svém špičkovém modelu použila vysoce kvalitní OLED panel s 4K rozlišením. Kvalita obrazu je na vysoké úrovni a vynikne hlavně při přehrávání Blu-ray a HDTV obrazu, ovšem chytrý upscaling funguje perfektně i s DVD nebo SD zdroji. Neuvěřitelný maximální kontrast 11 919 : 1 v kombinaci s podporou HDR poskytuje přirozený a nádherný barevný obraz. Obzvláště dobrý je i šachovnicový kontrast (současné zobrazení tmavých a světlých oblastí), kde KD-55AG9 dosahuje rekordních hodnot 261 : 1. Vynikající kvalita obrazu je zakončena vysokým maximálním jasem 673 cd/m² a velmi širokými pozorovacími úhly (180°/ 180°). Televize je proto vhodná pro rodiny, které rády sledují televizi společně a dívají se na televizi z různých úhlů. Vynikající je i ozvučení, které přichází přímo z obrazovky a které doplňují dva basové reproduktory, takže zvuk je příjemně prostorový.

 

Technická data

Obrazovka       55" / 3 840 x 2 160 bodů / QLED

Rozhraní           4x HDMI 2.0, 3x USB, LAN, Wi-Fi, Miracast, BT, CI/+, 2x DVB-T2/S/C

Max. šach. kontrast                                 261 : 1

Max. jas                                 673 cd/m2

Spotřeba (spánek / provoz )  0,2 W / 142 W

Cena                                                             74 990 Kč

CHIP dobrý (1,0)


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení