Menu
CHIP Speedtest

Test: Zyxel Armor Z2

18.11.2016 08:03 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Test: Zyxel Armor Z2

Test: Zyxel Armor Z2 | foto: CHIP

První generace routeru Zyxel Armor, označená Z1, vynikala svými rozměry, agresivním designem a také velmi dobrým výkonem. 

Nyní jsme měli možnost vyzkoušet nastupující generaci Armor Z2 (NBG6817), v mnohem menším šasi, opatřeném zlatými doplňky, při jehož designu se Zyxel údajně inspiroval aerodynamikou sportovních vozů a ostrými hranami stihaček a robotů. Design routeru je opravdu vydařený a ostře nabitá je rovněž jeho hardwarová výbava. Rychlé přenosy dat podporuje dvoujádrový procesor s taktem 1,7 GHz, dopovaný 512 MB operační paměti. K dispozici je standardní portová výbava, ke které jen podotýkáme, že u routeru s cenou přes 5 000 korun bychom rádi viděli více než jen čtyři gigabitové LAN porty. Zyxel Armor Z2 ale samozřejmě míří především na bezdrátové přenosy, pro které nabízí maximální teoretickou propustnost až 2 600 Mb/s v pásmech 2,4 a 5 GHz a především pak technologii MU-MIMO pro rychlé zásobování mnoha připojených zařízení daty. My jsme naměřili hodnoty mezi 300 až 600 Mb/s, což odpovídá špičkovým AC routerům stejné cenové kategorie. V administračním rozhraní najdete všechny důležité funkce a nastavení, velký důraz je přitom kladen na řízení výkonu s ohledem na jednotlivá zařízení a konkrétní aplikace. Zyxel Armor Z2 není zrovna levný, ale představuje lákavou vstupenku do světa velmi rychlé Wi-Fi s MU-MIMO. 

Wi-Fi standardy

802.11a/b/g/n/ac

Porty

1× Gigabit Ethernet WAN,  4× Gigabit Ethernet LAN, 1× USB 2.0, 1× USB 3.0

DSL modem

Naměřené přenosové rychlosti

300–600 Mb/s

Technologie

MU-MIMO, DHCP, QoS, firewall, NAT, mediaserver, printserver, rodičovská kontrola

Spotřeba (stand-by / přenos)

7 / 10 W

Rozměry (bez antén) a hmotnost

250 × 168 × 51 mm; 1,3 kg

Cena

cca 5 300 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.