Menu

Velké překvapení u Microsoftu: tyto aplikace pro Windows jsou opravdu dobré

25.02.2020 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Velké překvapení u Microsoftu: tyto aplikace pro Windows jsou opravdu dobré

Velké překvapení u Microsoftu: tyto aplikace pro Windows jsou opravdu dobré | foto: CHIP

Zahrnuté aplikace ve Windows 10 jsou často zbytečné. Světlou výjimkou mezi nimi je "Váš telefon". Aplikace umožňuje ovládání Android smartphonu přímo z počítače a nyní nabízí řadu zajímavých funkcí.

Váš telefon je už dlouho nedílnou součástí systému Windows, ale mnoho uživatelů na tento nástroj pravděpodobně ani nekliklo: Váš telefon. Aplikace úspěšně propojí váš počítač s chytrým Android telefonem. Zpočátku umožňovala jen odesílání nebo načítání SMS a prohlížení pořízených fotografií. Vzrušující možnosti, ale z odstupem času opravdu nic převratného. Mezitím se aplikace Váš telefon stala kompletní sadou pro ovládání smartphonu z počítače. Nakonec uživatelé nepotřebují nic víc, než doplňkovou odpovídající aplikaci. Některé smartphony Samsung už mají možnost propojení s PC zakotvenou v nastavení.

Kromě SMS můžete ve Windows aplikaci odpovídat na všechny zprávy, které se objeví v notifikacích, a zobrazit oznámení přímo na ploše. Hovory lze také přijímat. Co je ale nejlepší: u některých modelů smartphonů už můžete zrcadlit jejich obrazovku přímo v aplikaci Windows a pohodlně ovládat váš smartphone prostřednictvím PC.

Stáhněte si: Váš telefon

vas-telefon-logo

Váš telefon - Windows 10 App 1.19123

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná aplikace Windows 10 „Váš telefon“ vám umožní propojit smartphone s Androidem a počítač Windows.

Stáhněte si
linkwindows-logo

Doplněk k vašemu telefonu: Link to Windows

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatné aplikace pro Android, Link to Windows, můžete propojit svůj smartphone s počítačem.

Stáhněte si

Hovory z plochy Windows

surprisemicrosoft-10

Aplikace pro ovládání smartphonu z prostředí Windows, Váš telefon, už ve Windows 10 nějakou dobu k dispozici je.

Aplikace Váš telefon je předem instalovaná ve Windows 10 a uživatelé si mohou stáhnout její nejnovější aktualizaci z Microsoft Store. Minimálním požadavkem jsou Windows 10 verze 1903. V této aplikaci je možné psát SMS zprávy, které jsou pak odesílány pomocí smartphonu s Androidem. Ve Windows lze zpracovávat fotografie z telefonů a od květnové aktualizace Windows 10 je možné i telefonování.

Funguje to od Androidu verze 7. Hovory z propojeného Android smartphonu se zobrazí jako vyskakovací okno na ploše Windows. Kromě toho můžete pohodlně volat čísla výběrem ze seznamu kontaktů nebo volně vytáčet čísla.

Android Screen Mirroring: skvělá funkce, ale jen pro několik chytrých telefonů

surprisemicrosoft-2

Zrcadlení obrazovky Androidu funguje jen na vybraných modelech.

S aktuální verzí aplikace je stále obtížné používat skutečné zrcadlení obrazovky. Podpora se na některé verze systému Windows nevztahuje a běží v návaznosti na zařízení. Pro úspěšné používání musíte vlastnit zařízení, které Microsoft už úspěšně otestoval.

Čtěte dále → Zrcadlení obrazovky Androidu ve Windows 10

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení