Menu

Kybernetická bezpečnost na Security 2019

14.02.2019 09:02 | Josef Mika + Přidat komentář
Kybernetická bezpečnost na Security 2019

Kybernetická bezpečnost na Security 2019 | foto: CHIP

V Praze proběhne 27. ročník konference zaměřené na kybernetickou bezpečnost. Nezávislou konferenci pořádá společnost AEC 28. února v Clarion Congress hotelu a i letos bude rozdělena na dva paralelní programy: manažerský a technický.

Manažerská část

Manažerská sekce je rozdělena do čtyř tematických částí. V prvním bloku Compliance zazní novinky, souvislosti a trendy z oblasti compliance a řízení rizik. Mluvčí pojmenují aktuální problémy okolo GDPR, ZoKB a další legislativy.

Stále více organizací přemýšlí o systematickém přístupu k řešení bezpečnosti ve vývoji. V následujícím bloku SecDevOps budou představeny základní principy DevOps a nebudou chybět ani praktické ukázky implementace bezpečnosti do vývoje a operations.

Security Operation Centrum ve společnostech transformuje bezpečnost a tím se zvyšují požadavky na bezpečnostní týmy. Přijďte si poslechnout, jak zvládnout budování SOCu. Program se bude věnovat rovněž investigaci incidentů a novinky z oblasti threat huntingu.

V posledním manažerském bloku Cloud Security se společně podíváme na aktuální dění kolem tohoto tématu. Kromě manažerského pohledu zazní také pohled právní. Prezentace se budou věnobvat i tématu eGovernement Cloudu.

Technický program

Technický sál nabídne detailnější pohled na problematiku ICT security, také rozdělenou do čtyř samostatných bloků přednášek. Využití technik umělé inteligence se neustále rozvíjí. Dokáží antivirové produkty nové generace pracovat bez signaturního skenování? Mohou tyto produkty nahradit sandboxová řešení? Tyto dotazy zodpovědí bezpečnostní experti z firem AEC, Check Point a ESET. Dozvíte se, jak fungují nové produkty EDR (Endpoint Detection and Response) a next-gen antiviry. Na konferenci budou také exkluzívně prezentovány srovnávací výsledky testovací laboratoře AEC. Účastník tak získá možnost nalézt odpověď na otázku, zda dokáží nahradit klasické antiviry.

Zkušení etičtí hackeři představí praktické ukázky nástrojů a technik, se kterými se setkávají při své každodenní práci provádění penetračních testů kritických systémů a služeb.

V bloku AI v IT Security se dozvíte, jak umělá inteligence (nebo strojové učení) pomáhá bezpečnostním týmům pracovat v oblasti detekce, nebo jak lze skombinovat strojové učení a intuici člověka pro dosažení nejlepší reakce na probíhající útok.

V závěrečném bloku Mobile Security se program zaměří na zabezpečení mobilních aplikací na těch nejnižších vrstvách, které je v aktuální době nutné řešit jako obranu u kritických aplikací typu mobilních bankovnictví. Druhá část se bude věnovat nejčastějším problémům a jejich řešení při nasazení a správě enterprise mobility managementu.

V průběhu akce se bude konat i hackerská soutěž “Capture the Flag”, v rámci které si přihlášení jednotlivci budou moci vyzkoušet techniky používané hackery k získání přístupu k moderním webovým aplikacím a firemním systémům.

security-2019-vizual

Konference Security 2019
Kdy:
čtvrtek 28. února 2019, od 9.00
Kde: Clarion Congress Hotel, Freyova 33, Praha 9
Více informací na: www.konferencesecurity.cz

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení