Menu

Lamax C9: Autokamera pro bezpečnější kilometry ve dne i v noci

23.01.2019 12:30 | Milan Loucký + Přidat komentář
Lamax C9: Autokamera pro bezpečnější kilometry ve dne i v noci

Lamax C9: Autokamera pro bezpečnější kilometry ve dne i v noci | foto: CHIP

Lamax Electronics uvádí na trh high-endovou autokameru LAMAX C9, jež natáčí videozáznamy v rozlišení až 2K s širokým úhlem záběru a nočním režimem.

Již z těchto vlastností vyplývá, že se jedná o nejpokročilejší kameru do auta v nabídce značky Lamax, která zároveň oplývá i chytrými funkcemi, mezi které patří třeba upozornění při opouštění jízdního pruhu (LDWS) nebo varování před úsekovými i pevnými radary, vše kompletně v češtině. Databáze radarů se navíc rozšiřuje průběžnými aktualizacemi a v současnosti je k dispozici pro více než 37 zemí Evropy.

Hlavně na delších cestách řidiči nejspíš ocení také zvukové i obrazové upozornění na překročení rychlosti, hlídané GPS signálem.

Rozlišení 2K znamená 2560x1080 pixelů, tedy dostatečně velký obraz třeba na určení případného viníka nehody. Tuto kvalitu videa kamera zvládá při rychlosti 30 snímků za vteřinu a širokém úhlu záběru 150°.

O kvalitu záběrů se kromě samotné špičkové optiky stará také funkce WDR, díky které je video natáčeno v širokém dynamickém spektru. To se hodí například při častém střídání světla a stínu, které běžné kamery často oslní natolik, že nejsou schopny generovat dostatečně průkazný materiál.

Ovládání autokamery Lamax C9 zajišťuje 2,7palcový TFT displej, jehož menu si můžete nastavit do deseti jazyků, včetně češtiny. Nabíjecí držák napevno instalovaný do auta zase umožňuje snadnou a rychlou instalaci kamery na čelní sklo před každou cestou a zároveň zajišťuje pevné uchycení kamery, aby při nehodě nedošlo k jejímu vychýlení.

V kameře navíc nikdy nedojde paměť, protože zařízení jede nonstop a nejstarší záběry se v něm automaticky přemazávají záběry novými. Kromě záběrů vyhodnocených jako potenciální důkaz při nenadálé situaci. Ty můžete proti přemazání uzamknout buďto manuálně, nebo k jejich uzamčení dojde automaticky, a to díky G-senzoru, jenž umí sám rozpoznat náraz.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení