Menu

LED monitory LG M50 s TV tunerem

04.05.2011 10:21 | Redakce Chip + Přidat komentář
LED monitory LG M50 s TV tunerem

LED monitory LG M50 s TV tunerem | foto: CHIP

Společnost LG Electronics CZ uvedla na trh novou řadu multimediálních LED monitorů M50, které kromě možnosti připojení k počítači obsahují i televizní tuner, dva HDMI porty a USB konektor pro přehrávání multimediálního obsahu z externího disku.

Nové monitory z řady M50 jsou určené pro zákazníky, kteří chtějí více, než jen obyčejný monitor. Modely M50 jsou vybavené televizním tunerem, takže poslouží i jako televizor. Ve výbavě nechybí dvojice HDMI vstupů, takže přímo k monitoru připojíte přehrávač, mobil nebo kameru. K USB portu je možné připojit USB disk a bez počítače a okamžitě přehrávat na nich uložený multimediální obsah.

 

Monitory jsou dostupné celkem ve třech velikostech. Model M2250D má úhlopříčku 21,5“, model M2350D 23“ a nejvyšší model M2550D disponuje úhlopříčkou 25“. Všechny modely mají Full HD rozlišení 1920 × 1080 bodů. Přijímají pozemní digitální vysílání DVB-T a disponují i DVB-C tunerem, takže je možné k nim přímo připojit kabelovou televizi bez potřeby set-top boxu. Příjem jak z DVB-T, tak z DVB-C je možný i ve Full HD rozlišení. Přímo k monitoru připojíte USB (flash) disk a okamžitě můžete přehrávat multimédia.

 

Podle výrobce dosahují monitory díky LED podsvícení vysokých kontrastních hodnot 5 000 000:1 a dokáží zobrazit více barev, než monitory s konvenčním podsvícením. Výhodou LED podsvícení je i nižší spotřeba elektrické energie, která se pohybuje od 35 W u nejmenšího modelu až po 50 W u modelu s 25“ úhlopříčkou. Běžné LCD monitory přitom spotřebovávají až dvojnásobek. Díky ultratenkému designu je monitor jako stvořený pro instalaci na zeď.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení