Menu

Lenovo je jednička na trhu i v prvním čtvrtletí

10.06.2014 15:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Lenovo je jednička na trhu i v prvním čtvrtletí

Lenovo je jednička na trhu i v prvním čtvrtletí | foto: CHIP

Společnost Lenovo obsadila v prvním čtvrtletí letošního roku pozici jedničky na českém trhu, jak vyplývá z výsledků zveřejněných analytickou a poradenskou společností IDC. První příčku si drží v segmentu přenosných počítačů, kde navíc zaznamenala téměř 45% nárůst oproti předchozímu roku.

lenovo-logo Lenovo své postavení upevňuje také v kategorii stolních počítačů, kde mezi sedmi největšími dodavateli vykázala nejvyšší meziroční nárůst. Lenovo tak navazuje na úspěšné prodeje přenosných počítačů z loňského roku. V prvním čtvrtletí zaznamenalo téměř 45% nárůst, a tak má téměř čtvrtinový podíl na českém trhu. Na tomto úspěchu se velkou měrou podílí především konvertibilní zařízení, jako je Lenovo Yoga nebo Lenovo Flex. Firemní zákazníci upřednostňují notebooky značky ThinkPad v čele s novým ThinkPad X1 Carbon, kde Lenovo také přináší řadu inovativních prvků.

V kategorii stolních počítačů vykázalo Lenovo začátkem letošního roku silný růst a nyní se může pochlubit téměř dvacetiprocentním podílem na českém trhu, který je ve srovnání s loňským rokem více než dvakrát vyšší. Čím dál tím větší oblibě se těší počítače typu „vše v jednom“, jejichž portfolio nyní nově rozšiřuje například Lenovo C460 dostupný v různých barevných provedeních.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení