Menu

Lenovo ThinkPad L: dostupné pracovní noteboooky

24.06.2010 11:11 | Redakce Chip + Přidat komentář
Lenovo ThinkPad L: dostupné pracovní noteboooky

Lenovo ThinkPad L: dostupné pracovní noteboooky | foto: CHIP

Společnost Lenovo představila novou řadu notebooků ThinkPad řady L. Notebooky ThinkPad L412 a L512 navazují na modely ThinkPad R500 a R400. Kromě toho jsou jedněmi z „nejzelenějších“ notebooků na trhu díky využití rekordně vysokého množství recyklovaných plastů.

Nové Thinkpady jsou osazeny procesory Intel Core řady i3 a i5, mají 14“, resp. 15,6“ displej s poměrem stran 16:9 a rozlišením 1366 x 768 bodů, dokovací konektor, 4 USB porty (včetně jednoho napaájeného USB/eSATA konektoru) a podle údajů od výrobce by měly vydržet až osm hodin provozu na baterie.

Notebooky nabízejí také funkce, které vyžadují IT administrátoři ve firmách. Jedná se například o nástroje ThinkVantage Technologies, jako je Access Connections, které umožňují jejich uživatelům dosáhnout efektivnějšího využití počítače. Řada notebooků L splnila také náročné zkoušky odolnosti a splňuje osm různých vojenských certifikací odolnosti vůči vysokým a nízkým teplotám, vibracím, nadmořské výšce, prachu a dalším nepříznivým vlivům.

Lenovo pokračuje s řadou L v rozšiřování svého důrazu na zelený design. Notebooky využívají až 30 procent recyklovaného plastu z barelů od vody a částí použitého IT vybavení, jako jsou třeba kryty LCD displejů a plastové součásti notebooků. Notebook L512 obsahuje celkově 18 procent recyklovaného obsahu (PCC), což je nejvyšší hodnota PPC v celém IT průmyslu. Celkově společnost Lenovo použila na výrobky se značkou Think od roku 2005 zhruba 42 miliónů liber PCC. 

Notebooky splňují také s jejich vysokou energetickou účinností požadavky Energy Star 5.0 a za jejich environmentální atributy jsou v USA hodnoceny jako EPEAT Gold. Notebooky jsou o 40 procent energeticky efektivnější než předchozí notebooky ThinkPad a uživatelé mohou pro sledování a nastavení jejich výkonu i spotřeby využít softwarový nástroj Lenovo Power Manager. Kromě toho jsou notebooky dodávány v téměř stoprocentně recyklovaných obalech, které může zákazník jednoduše hodit do tříděného odpadu.

Řada notebooků L je uzpůsobena pro kvalitní  telefonování pomocí Voice over Internet protokolu (VoIP). Nabízí celou řadu možností připojení, od Ethernetu a Bluetooth až po WiFi, 3G a 4G sítě, kdy stačí jen snadný upgrade pomocí 3G modemu. Notebooky jsou vybaveny kamerou s vysokým rozlišením, která dobře pracuje i při nízké intenzitě osvětlení, jako jsou konference v hotelových místnostech. Kamera má dokonce automatické vyvážení bílé barvy.

Duální digitální mikrofon s redukcí ozvěny umožňuje uživatelům provádět konferenci i v hlučném prostředí. Reproduktory jsou pro dosažení sytého zvuku umístěny přímo pod obrazovkou a nad klávesnicí. Ovládací hardwarové klávesy ztišení reproduktoru a ztišení zvuku se pro snadný přístup nacházejí na levé straně klávesnice. Stiskem kombinace kláves Function + F6 pak mohou uživatelé použít jednoduchý software pro úpravu nastavení VoIP.

Notebooky ThinkPad L412 a L512 budou k dispozici v České republice na konci června. Cena modelů ThinkPad L412 a L512 začíná na 19 490 Kč bez DPH.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení